Google, ChatGPT’ten güçlü yapay zekasını Android’e getiriyor!

0

Google, Gemini adlı yeni yapay zeka ailesini duyurdu. Gemini Ultra, Pro ve Nano olmak üzere üç farklı versiyondan oluşan yeni modeller; geniş bir kullanım yelpazesine hizmet edecek. Android cihazlar için tasarlanan Gemini Nano, Google Pixel 8 Pro için çok yakında sunulacak.

Google Pixel 8 Pro, Gemini Nano’yu alıyor

Google, Pixel 8 Pro’ya yeni yapay zeka yetenekleri sağlayan Feature Drop güncellemesini paylaştı. Güncellemenin en önemli parçası, Nano modelinin Pixel 8 Pro’ya eklenmesi oldu.

GPT-4’e rakip olarak geliştirlen Gemini; metin, görüntü ve ses gibi birden fazla veri biçimini anlayabilecek şekilde tasarlandı. Bir akıllı telefona tamamen sığamayacak kadar büyük olsa da, Nano’nun Android için optimize edildiği belirtildi. Pixel 8 Pro da bu yapay zekayı alan ilk model oldu.

İlginizi Çekebilir – Windows ve konsolların sevilen oyunu Android’e geliyor!

Nano ile birçok özellik kolaylaşacağını belirtelim. Bunlardan ilki Ses Kaydedici için özetleme yeteneği olacak. Gemini Nano, Kaydedici uygulamasında uzun ses kayıtlarının yazılı özetlerini oluşturabiliyor. Bu sayede önemli konuşmalar çok kolay şekilde gözden geçirilebiliyor.

İkinci özellik ise Gboard ile sunulan “Akıllı Yanıtlar” olacak. Gemini Nano ile desteklenecek Gboard uygulaması, Pixel 8 Pro’da mesajlaşma bağlamına göre yanıtlar önerecek. Bu, kullanıcıların sohbetlerde daha hızlı yanıt vermelerine yardımcı olacak.

Google, Gemini modelinin küçültülmüş versiyonunu doğrudan Pixel 8 Pro’ya sunarak, Tensor G3 çipinin yeteneklerini de gözler önüne sermiş oldu. Pixel 8 Pro sahipleri, önümüzdeki aydan itibaren Gemini Nano’nun özelliklerine erişebilecek.

Peki siz bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz