Android’de yıllardır devam eden paylaşım sorunu, nihayet çözülüyor!

0

Android’de farklı cihazlara dosya göndermek kolaylaşıyor. Files by Google uygulamasına gelen yeni destek sayesinde klasör yapısını koruyarak, tüm dosyaları Nearby Share aracılığıyla paylaşmak mümkün olacak. Bu, Android telefonunuzdaki bir klasörü tek tuşla Windows’a veya diğer Android cihazlara gönderebileceğiniz anlamına geliyor.

Android, tek tuşla dosya paylaşmayı mümkün kılacak

Google’ın Android cihazlar arasında dosya aktarımına yönelik AirDrop benzeri hizmeti Nearby Share, bir süredir Dosyalar uygulamasına entegre edilmiş durumda. Ancak şimdiye kadar dosyaların tek tek paylaşılmasına izin veriyordu.

Yeni güncellemeyle birlikte kullanıcılar, Dosyalar uygulamasında bir klasöre uzun basarak Nearby Share’i seçebilir ve klasörün tamamını desteklenen başka bir cihaza gönderebilir. Google, klasörleri başka bir cihaza göndermeden önce sıkıştırma ihtiyacını ortadan kaldırarak paylaşımı daha sorunsuz hale getiriyor.

İlginizi Çekebilir – Android ve Windows uyumunda yeni dönem!

Bu desteğin şu anda yalnızca Google’ın kendi Dosyalar uygulamasında çalıştığını belirtelim. Örneğin, Xiaomi’nin yerel uygulamasında klasörü Nearby Share ile paylaşmak şu anda mümkün değil. Yani şimdilik Google’ın uygulamasıyla sınırlı.

Öte yandan bir süre önce Google, Android ve Windows arasında dosya aktarımı yapmayı sağlayan Nearby Share for Windows uygulamasını resmi olarak yayınladı. Apple AirDrop’a benzeyen Nearby Share, üçüncü taraf uygulamalara olan ihtiyacı ortadan kaldırıyor. Dosya paylaşma sürecini hem basitleştiriyor hem de tüm cihazlar için standart hale getiriyor.

android dosya

Google ayrıca Nearby Share’in cihazlarına önceden yüklenmesi için birkaç bilgisayar üreticisiyle ortaklık kurdu. Bu ortaklık sayesinde yeni özelliğin benimsenmesini artırmayı amaçlıyor.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz