Google bombayı patlattı: Android-Windows uyumunda yeni dönem!

0

Google, Android ve Windows arasında dosya aktarımı yapmayı sağlayan Nearby Share for Windows uygulamasını resmi olarak yayınladı. Apple AirDrop’a benzeyen Nearby Share, üçüncü taraf uygulamalara olan ihtiyacı ortadan kaldırıyor. Dosya paylaşma sürecini hem basitleştiriyor hem de tüm cihazlar için standart hale getiriyor.

Windows için Nearby Share Nasıl Kullanılır?

Google’ın açıklamasına göre, Mart ayında başlayan test aşamasına 1,7 milyondan fazla kullanıcı katıldı. Resmi sürümün kullanıma sunulmasıyla birlikte Nearby Share, Android ve Windows arasında 50 milyondan fazla dosya aktarımını mümkün kılacak.

Nearby Share for Windows uygulamasında bir dizi kullanışı özellik sunuluyor. Ancak platformlar arası uyumluluk şimdilik sadece 64 bin Windows 10 veya 11 ile geçerli. Ayrıca Arm tabanlı çipler ile dosya aktarımı yapılamıyor. Öte yandan tahmini süre özelliği de yer alıyor. Böylece kullanıcılar dosya aktarımları için aktarım süresini görebiliyor.

Android uygulamaları Windows’a geliyor!

  1. Android cihazınızda Ayarlar > Google > Cihaz bağlantıları > Nearby Share diyerek özelliği etkinleştirin.
  2. Windows’ta ise Nearby Share sayfasını ziyaret edin ve uygulamayı kurun.
  3. Yüklendikten sonra bilgisayarınızda Nearby Share uygulamasını açın ve Bluetooth ile Wi-Fi’ın etkin olduğundan emin olun.
  4. Android cihazınızda, paylaşmak istediğiniz dosyayı seçin ve paylaşım seçeneği olarak Nearby Share’i seçin.
  5. Bilgisayarınız yakındaki bir cihaz olarak görünecektir. Seçin ve dosya aktarımını başlatın.
  6. Tahmini tamamlanma süresi bitene kadar bağlantıyı kesmeyin.

Google, Nearby Share’in cihazlarına önceden yüklenmesi için birkaç bilgisayar üreticisiyle ortaklık kurdu. Bu, yeni özelliğin yaygın benimsenmesini teşvik etmeyi amaçlıyor. Ayrıca kullanıcılar Nearby Share for Windows’i bu bağlantıdan Windows için indirebilir.

Peki sizler bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz