Android’in en çok kullanılan widget’ı yenilendi! İşte tüm özellikler

0

Google, Android cihazlara birçok yenilik kazandıran Android Feature Drop (Özellik Yağmuru) güncellemesini yayınladı. En dikkat çekici değişiklik ise At a Glance (Bir Bakışta) widget’ının yenilenmesi ve tüm Android modellerine açılması oldu. Bunun yanında birtakım yapay zeka yenilikleri de sunuluyor.

Android Feature Drop ile gelen yenilikler

Yapay zeka desteğiyle güncellenen At a Glance widget’ı, jullanıcıların en çok ihtiyaç duydukları anda yararlı bilgiler sağlayacak. Halihazırda Pixel modellerinde yer alan bu widget, ihtiyacınız olan bilgileri ekrana getiriyor. Güncellemeyle, At a Glance’ın tasarımı da değişmiş durumda.

Diğer yenilikler arasında Zoom toplantılarının Android Auto’da erişime açılması yer alıyor. Şirket ayrıca görme engelli veya az gören kullanıcılara yönelik sunulan Lookout uygulamasının, yapay zeka destekli metin ve ses taraması yapabileceğini açıkladı.

İlginizi Çekebilir – İkonik Android logosu ve maskotu değişti!

Beklenen özelliklerden bir diğeri ise spor salonu ve kütüphane üyelikleri gibi kartların Google Wallet’a aktarma yeteneği oldu. Kartların barkod veya QR kodlarını tarayarak uygulama üzerinden erişebileceksiniz. Ancak Wallet uygulamasının ülkemizde aktif olmadığını belirtelim.

Ayrıca Google, fiziksel aktivite ve uyku gibi Fitbit saatindeki sağlık verilerinin, Google Asistan’a entegre edilmesini sağladı. Bu, kullanıcıların istatistiklerini sesli olarak dinlemelerini ve Asistan’dan yardım almalarını sağlayacak.

Tüm bu yeniliklere ek olarak, Android logosu da yıllar sonra değişti. Android 14 yaklaşırken Google, Android’i geliştirmeye ve ürünlerinde yapay zeka desteğini artırmaya odaklanmış durumda.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz