Google’dan tarihi yenilik: İkonik Android logosu ve maskotu değişti!

0

Google, Pixel 8 lansmanı ve Android 14’ün kararlı sürümünü erişime açmadan önce işletim sisteminde önemli değişikliklere gidiyor. Android’in ikonik maskotunu 3 boyutlu hale getiren şirket, Android yazısında da değişikliklere gitti. İşte yeni Android logosu.

Yeni Android logosu 3D ve büyük “A” ile olacak

Google, Android’in yenilenmiş bir logo ve büyük harflerle yazılmış bir isimle yeniden markalaştırdığını açıkladı. Şirketin açıklamasına göre bu güncelleme, Android’in marka kimliğini çok daha açık ve kapsayıcı şekilde temsil edecek.

Logodaki en görünür değişikliklerden biri, Android yazısının artık küçük harfler yerine büyük A ile yazılacak olması. Google ayrıca önceki iki boyutlu simgenin yerine üç boyutlu yeni bir maskot kullanacak.

İlginizi Çekebilir – iPhone’da yok: Android 14 ile gelen en iyi özellikler!

Google’a göre yeni markalaşma, Android’i görsel olarak Google’ın logo ve marka tasarımıyla uyumlu hale getiriyor. Buna logonun yazı karakterinin Google’ın yazı tipi stiliyle eşleşecek şekilde güncellenmesi de dahil ediliyor.

Google, Android markasını en son 2019 yılında yenilemişti. O dönem 2,5 milyar cihazda Android kullanılıyorken, dört yıl içerisinde bu sayı 3 milyar aktif cihaza ulaştı. Ayrıca dört yıl içerisinde KitKat ve Lollipop gibi tatlı isimlerinden sayısal versiyonlara geçiş yapıldı.

Google, yeni Android markasının ve 3D logosunun yıl içinde Android cihazlarda görünmeye başlayacağını ifade etti. Şirketin yenilenmiş tasarımı, 4 Ekim’de düzenlenecek Pixel 8 etkinliğinde detaylandırması da bekleniyor.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz