Gmail için “nihayet” dedirten güncelleme: Artık daha kolay!

0

Teknoloji devi Google, mobil uygulamalarını geliştirmeye devam ediyor. Son dönemlerde Chrome’dan Fotoğraflar’a kadar birkaç popüler uygulamasının arayüzünde değişiklik yapan şirket, şimdi ise gözünü Gmail ‘e çevirdi. İşte ayrıntınlar…

Gmail’de e-posta yanıtlamak daha kolay hale geliyor!

Bildiğiniz üzere bir kullanıcı kendisine gelen e-postayı yanıtlamak istediğinde ileti seçenekleri arasında “Yanıtla” ve “Tümünü Yanıtla” butonları bulunuyor. Yani bunlardan birine dokunduktan sonra yanıtınızı yazmanız ve göndermeniz gerekiyor. Fakat bu durum artık daha kolay hale geliyor.

Google, Android için Gmail uygulamasında e-posta iletisinde demin sözünü ettiğimiz butonların yerine mesaj kutusunun yerleştirildiği bir güncellemeyi test ediyor. Bu, kullanıcıların artık iletiye daha hızlı yanıt verebileceği anlamına geliyor.

Konum derdi son buluyor: Google Haritalar için yapay zekalı asistan müjdesi geldi!

Söz konusu bu arayüz değişikliğini içeren güncelleme bazı test kullanıcıları için yayınlandı. Herkes için ne zaman sunulacağı ise bilinmiyor. Fakat tahminler önümüzdeki haftaları işaret ediyor.

Gmail'de e-posta yanıtlamak daha kolay hale geliyor!

Google, gelişen teknoloji ile birlikte hayatımızda daha fazla yer edinmeye başlayan yapay zeka ile ilgili çeşitli özellikler de test ediyor. Örneğin Gmail’de yapay zeka yardımıyla e-posta yazabilmek mümkün olacak. Şu anda test aşamasında olan bu özelliğin kullanıma sunulacağı tarih bilinmiyor.

Peki siz bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Android için Gmail uygulamasındaki arayüz değişikliğini nasıl buldunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz