Google, arama çubuğunun yerini değiştiriyor! İşte yeni hali

0

Google, Android cihazlar için Arama uygulamasında bazı tasarım değişiklikleri uygulamaya hazırlanıyor. Küçük ama önemli bir değişiklik yapan şirket, uygulamada arama çubuğunu orta kısımdan alt bölüme taşıdı.

Google Arama için çubuk alta taşınacak

Android cihazlarda varsayılan arama uygulaması olan Google, hem hızlı hem de kolay erişim sağladığı için popüler olarak tercih ediliyor. Ancak akıllı telefon ekranlarının boyutları büyümeye devam ettikçe, ekranın tamamını tek elle kullanmak daha zor hale geldi.

Şu anda test aşamasında olan yeni özellik ise tasarımda bu sorunu çözmek istiyor. Google Arama için 14.48.26.29 sürümünde kullanıcılar, arama çubuğunun uygulamanın üst kısmından alt kısmına taşındığını fark etti.

İlginizi Çekebilir – HyperOS güncellemesi alacak Xiaomi, Redmi ve POCO modelleri – Güncel

Bu basit değişiklik, büyük ekranlarda parmağınızı uygulamanın üst kısmına uzatmak zorunda kalmayacağınız anlamına geliyor. Özellikle tek el ile arama yapma konusunda büyük avantaj sağlayacak gibi görünüyor.

Arama çubuğu gibi sık sık kullanılan öğeleri ekranın alt bölümüne taşımak aslında son yıllarda mobil uygulamalarda görülmeye başlanan bir yaklaşım oldu. Telefonlar tek elle kullanılamaz hale geliyor olsa da, yeni tasarımla birlikte bu sorunu çözmek mümkün gibi görünüyor.

Yeni arama çubuğu, henüz tüm kullanıcılara sunulmamış durumda. Ancak bazı kullanıcılarda test edliyor olması yakında küresel çapta erişime açılacağı anlamına geliyor. Öte yandan bir şirket sözcüsü, uygulama için farklı optimizasyonları test ettiğini de doğruladı.

Peki siz bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizimle paylaşmayı unutmayın.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz