Android kullanıcıları üzgün: Google Mesajlar’da can sıkan sorun!

0

Milyonlarca Android cihazında varsayılan mesajlaşma uygulaması olan Google Mesajlar, can sıkan bir sorun ile gündemde. Sosyal medyada şikayetlerini dile getiren kullanıcılar, SMS ve RCS mesajların otomatik olarak gruplanmadığını bildirdi. Geçtiğimiz yıllarda sunulan otomatik filtreleme, iş ve kişisel sohbetleri ayırmak için oldukça kullanışlıydı.

Google Mesajlar otomatik filtreleme özelliği çalışmıyor

Google Mesajlar son zamanlarda Türkçe dil seçeneğini de içerecek şekilde otomatik filtreleme özelliği kazandı. Bu destek sayesinde Mesajlar uygulamasının arama çubuğunun hemen altında Tümü, Kişisel ve İş kategorisi şeklinde mesajlar ayrılıyordu. Ancak bu desteğin birçok kullanıcıdan geri çekildiği belirtildi.

Kişisel SMS’leri ve RCS (şirketlerden gelen mesajlar) metinlerini otomatik olarak gruplayan ve mesajların çok daha düzenli görünmesini sağlayan özellik bir süredir kullanılamıyor. Daha önce Ayarlar > Mesaj yolu üzerinde “Mesajları kategoriye göre görüntüle” ve “Birincil kategori görünümü” gibi seçenekler yer alıyordu.

Twitter kurucusunun yeni uygulaması Android’e geldi!

Geçtiğimiz haftalarda ortaya çıkan bu hata, başta beta kanalındaki Google Pixel sahiplerini etkiledi. Ancak diğer cihazlarda yer alan Mesajlar uygulamasını da etkileyebileceği düşünülüyor. Google henüz konuyla ilgili açıklama yapmadı. Bundan dolayı da hata olup olmadığı belirsiz.

Google Mesajlar, makine öğrenimine dayanan kategorileri otomatik gruplamayı ilk olarak 2021’te test etmeye başladı. 2022’de ise İngilizce seçeneğiyle birlikte bazı ülkelerde test etmeye başladı.

YouTube video

Cihazlarını İngilizce kullanan tüm Pixel sahiplerinin otomatik filtreleme hatasından etkilenmediğini belirtelim. Ancak raporlar, gitgide daha yaygın hale geldiğini gösteriyor.

Peki sizler bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz