Android için en iyi ücretsiz launcher uygulamaları

1

Android işletim sisteminin iOS’a kıyasla en büyük artılarından birisi arayüzünün özelleştirilebilir olmasından geliyor. Kullanıcılar, akıllı telefonlarını kişisel tercihlerine göre uyarlayabilir ve istedikleri şekilde kullanabilir. Android cihazınızın görünümünü yenilemenin en basit yollarından biri ise üçüncü taraf arayüzleri (launcher) kurmaktır. İşte Android için en iyi ücretsiz launcher uygulamaları.

Android için en güvenilir launcher’lar

Android launcher arayüzleri, telefonunuzun ana ekranını özelleştirme fırsatı sağlar. Google Play’de birçok uygulama mevcut olsa da, 2023’te kullanmanızı tavsiye ettiğimiz bir dizi yeni yazılımlar bulunmaktadır.

Bunu da Okuyun – Threads Android’de nasıl kullanılır? Türkiye’de açık mı?

Microsoft Launcher

Microsoft Launcher, sade tasarımı ve Microsoft hizmetleriyle sorunsuz entegrasyonu sayesinde, üst düzey Windows-Android uyumu vadediyor. Özelleştirilebilir ana ekranlar, hareket kontrolleri ve haberler, etkinlikler ve takvim randevuları gibi kullanışlı widget’larıyla öne çıkıyor.

Nova Launcher

En popüler arayüzlerden biri olan Nova, çok fazla özelleştirme seçeneği sunmasıyla biliniyor. Simge paketini, duvar kağıdını, ızgara düzenini ve ana ekrandaki widget’ları değiştirebilirsiniz. Ayrıca hafif arayüzü sayesinde yavaşlayan telefonlar için de tercih edebilirsiniz.

Niagara Launcher

Niagara Launcher, akıcı kullanıcı arayüzüyle son yılların en popüler uygulamalarından oldu. Kullanıcıların en önemli uygulamalarına ve bildirimlerine odaklanmalarını sağlayan minimalist bir tasarıma sahip. Ayrıca dikey uygulama listesi ve üst düzey bildirim yönetim sistemiyle ön plana çıkıyor.

android launcher

Hyperion Launcher

Modern tasarıma sahip bir arayüz isteyenler için Hyperion Launcher’ı önerebiliriz. Simge paketi, duvar kağıdı ve ızgara düzenini değiştirme seçeneklerine sahip olan uygulama, ayrıca gündüz/gece moduyla farklı saat dilimlerine ayak uydurabiliyor.

android launcher

Nothing Launcher

Nothing, kendi akıllı telefonlarında kullandığı arayüzü Google Play’de sunarak tüm Android modellerine şık bir görünüm getiriyor. Kolay kullanıma sahip olacak şekilde tasarlanan Nothing Launcher, yuvarlatılmış köşelere sahip uygulama simgeleriyle de dikkat çekiyor. Ayrıca Nothing Phone’un duvar kağıtlarına da yer veriyor.

android launcher

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


1 Yorum

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz