Android, iOS’u kıskandıracak bir dosya paylaşım özelliği alıyor!

0

Google, Android cihazlarının kolay bir şekilde dosya paylaşmasını mümkün kılan Nearby Share için kullanışlı bir özelliği test ediyor. Ortaya çıkan son raporlara göre yazılım devi, Nearby Share’e QR kodu desteği getirecek. Böylece QR kod tarayarak dosya veya bağlantı paylaşmak mümkün olacak.

Nearby Share, QR kod desteği alıyor

Nearby Share kapsamında sunulacak bu özellik, saniyeler içinde dosya paylaşımı yapmayı mümkün hale getirecek. QR kod desteği sayesinde iletişim kutusunda bir QR kodu düğmesi görülecek. Düğmeye dokunulduğunda, Google Lens kullanılarak okutulacak bir QR kod oluşturulacak. Kodun taranmasıyla birlikte dosya aktarımı da başlayacak.

Yeni QR kod desteği henüz kullanıcılara sunulmadı. Ancak kısa süre önce Google Play Hizmetleri uygulamasında tespit edilmesi çalışmaların aktif olarak devam ettiğini gösteriyor.

İlginizi Çekebilir – Android 14 Beta 4 çıktı!

QR kodu paylaşma özelliği, yakınınızda olmayan kişilerle dosya paylaşmayı kolaylaştıracağı için oldukça dikkat çekiyor. Şu anda bu özelliği yalnızca Bluetooth kapsama alanındaki cihazlarla dosya paylaşmak için kullanıldığını belirtmek gerekiyor. QR kod özelliği ise Android kullanıcılarının uzaktaki kişilerle dosya paylaşmasına olanak tanıyacak gibi duruyor.

Nearby Share teknolojisini kullanırken, diğer cihazlara dosya göndermek veya almak için dosyaları sürükleyeceğiniz bir pencere bulunuyor. Bilgisayarınızda veya telefonunuzda bulunan dosyaları, açılan pencereye sürükleyerek kolay bir şekilde paylaşabiliyorsunuz.

YouTube video

Google ayrıca geçtiğimiz günlerde Android 14 Beta 4‘ü duyurdu. Beta 4, muhtemelen Android 14’ün kararlı sürümü öncesinde son büyük sürüm olacak. Şirket, Android 14’ün kararlı sürümünü Ağustos ayında yayınlamayı planlıyor.

Peki siz neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında belirtmeyi unutmayın…


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz