Android kullanıcıları için pembe WhatsApp tehlikesi büyüyor!

0

Sahte bir WhatsApp uygulaması sohbet uygulamasında gitgide yaygınlaşıyor. Dolandırıcılar tarafından geliştirilen ve pembe WhatsApp olarak anılan kötü amaçlı yazılım, mesajlaşma uygulamasına yeni özellikler getirdiğini iddia ediyor. Ancak siber güvenlik ekiplerinin yürüttüğü çalışmaya göre, kullanıcıların bilgilerini toplayarak tehlike saçıyor.

“Gelişmiş” özelliklere sahip pembe WhatsApp yazılımına dikkat edin

Son zamanlarda Hindistan’daki kullanıcılar arasında yaygınlaşan sahte WhatsApp uygulamalarına karşı polis ekipleri harekete geçti. Pink WhatsApp dolandırıcılığı şeklinde yapılan uyarıda, uygulamanın sahte versiyonunun dağıtıldığı bildirildi.

Meta tarafından test edilen özellikleri erken aşamada sunduğunu iddia eden bu uygulama, kullanıcı bilgilerini toplamasıyla tehlike saçıyor. Hindistan polisi tarafından verilen demeçte, binlerce kullanıcının bu uygulamayı indirerek verilerini tehlike attığı bildirildi.

WhatsApp, Android’de baştan aşağı değişiyor!

Pembe WhatsApp dolandırıcılığı henüz ülkemizde görülmedi. Ancak bu tür saldırıların sosyal medya ve çeşitli forumlar üzerinden hızla yayıldığını belirtmek gerekiyor. WhatsApp için tüm güncellemelerin Google Play veya App Store üzerinden sunulduğunu hatırlatalım.

Öte yandan WhatsApp’ın geçtiğimiz günlerde yeni bir tasarımı test ettiği bildirildi. İlk olarak Android sürümündeki butonları yeniden tasarlamak istiyor. Butonlar, kullanıcıların yeni bir sohbet başlatmasına ve tüm WhatsApp kişilerine erişmesine kolayca erişmesine olanak tanıyacak.

Ayrıca emoji klavyesi de değişiyor. Yenilenmiş emoji klavyesine yakından baktığımızda, üst tarafa kapsül şeklinde emojiler, GIF’ler ve etiketler şeklinde üç tane sekme geldiğini görüyoruz.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz