WhatsApp, Android’de baştan aşağı değişiyor! İşte ilk görüntüler

0

WhatsApp bir süredir Android tasarımını değiştirmek için çabalıyor. Ortaya çıkan son görüntüler ise popüler mesajlaşma uygulamasının baştan aşağı yenileneceğini gösteriyor. Android cihazlardaki butonları alt tarafa taşımayı planlayan -iOS’a benzer şekilde- platform, ayrıca Google’ın Material You tasarımını benimseyecek.

Android için WhatsApp arayüzünde önemli değişiklikler

WABetaInfo’nun raporlarına göre, güncelleme şu anda geliştirme aşamasında ve henüz beta için mevcut değil. WhatsApp, arayüzünü Material You 3 tasarımıyla uyumlu hale getirmeyi amaçlıyor. İlk olarak Android sürümündeki butonları yeniden tasarlamak istiyor. Butonlar, kullanıcıların yeni bir sohbet başlatmasına ve tüm WhatsApp kişilerine erişmesine kolayca erişmesine olanak tanıyacak.

Material Design 3’ün uygulanmasıyla birlikte, butonlarda önemli değişiklikler olacak. WhatsApp, aramalar sekmesi altındaki “Ara” düğmesi ve Durum sekmesinin butonlarında tasarım değişecek. Şu anda dairesel olan bu butonlar, daha köşeli bir görünüm kazanacak.

Samsung’dan Galaxy Watch 6 için önemli yükseltme!

Ek olarak genel arayüzde değişiklikler yaşanacak. İlk olarak, ekranın alt çubuğuna uygulanacak yarı saydam görünüm dikkat çekiyor. Bu değişiklik, uygulamanın tasarımına modern bir dokunuş sağlayacak.

Ayrıca emoji klavyesi de değişiyor. Yenilenmiş emoji klavyesine yakından baktığımızda, üst tarafa kapsül şeklinde emojiler, GIF’ler ve etiketler şeklinde üç tane sekme geldiğini görüyoruz.

Meta, geçtiğimiz gün düzenlediği bir etkinlik kapsamında geliştirilmekte olan bir dizi yapay zeka aracını gösterdi. ChatGPT gibi çalışacak bu araçlar, Facebook Messenger ve WhatsApp ile entegrasyon için tasarlandı. Sohbet botları, daha önce sohbet ettiğiniz kişilere benzer cevaplar vererek platformlardaki kullanıcı etkileşimini artıracak.

WhatsApp Android arayüzünü nasıl buldunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz