Android telefona PlayStation kontrolcüsü nasıl bağlanır? (DualSense, DualShock)

0

Mobil oyun dünyasının büyümesiyle birlikte Android telefonlardaki oyun sayısı da arttı. Bu durum ise DualSense veya DualShock gibi PlayStation kontrolcülere olan ihtiyacı artırdı. Ayrı bir kontrolcü satın almadan, PlayStation’ın orijinal kollarını Android’e birkaç basit adımda bağlamak mümkün.

PlayStation 4 ve PlayStation 5 gamepad Android cihaza eşleştirme nasıl yapılır?

PlayStation 4 ve PlayStation 5 ile sunulan yeni nesil kontrol cihazları, üst düzey geri bildirimleri ve tasarımlarıyla oyuncuların en sevdiği aksesuarların başında yer alıyor. Mobil dünyasındaki favori oyunlarınızın DualSense veya DualShock ile keyfini çıkarmanızı sağlayacağız.

PlayStation 4 kontrolcüsünü Android cihazınızla Bluetooth veya USB kablo üzerinden eşleştirebilirsiniz. USB şarj kablosu daha stabil ve uzun vadeli bir kullanım sunuyor olsa da, Bluetooth sayesinde kablo ihtiyacını ortadan kaldırabilirsiniz.

Android için en iyi ücretsiz launcher uygulamaları

  • Adım 1: DualShock’un üzerindeki PlayStation düğmesine basın ve arkadaki ışık yanıp sönmeye başlayana kadar basılı tutun
  • Adım 2: Android telefonunuzda, Ayarlar menüsüne gidin ve Bluetooth ayarlarını bulun. Bluetooth’u etkinleştirin.
  • Adım 3: Kontrolcünün Paylaş düğmesine (dokunmatik yüzeyin solunda bulunan küçük düğme) ve PlayStation düğmesine aynı anda, ışık yanıp sönmeye başlayana kadar basılı tutun.
  • Adım 4: Android’de görünen “Yeni Cihazı Eşleştir” seçeneğine dokunun.
android-playstation-kontrolcusu-baglama

Başarılı bir bağlantı kurduktan sonra, PS4 kontrol cihazındaki ışık tek renge dönecektir. Bu, Bluetooth bağlantısının sağlandığını ve telefonu kontrol edebileceğini gösteriyor.

PlayStation 5 DualSense ise sadece Bluetooth üzerinden bağlanıyor. Yukarıdaki adımları izleyerek PS5 kontrolcünüzü Android telefona bağlayabilirsiniz.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz