Android telefonlara QR kod okuturken kolaylık sunacak özellik geliyor!

0

2008 yılında Google tarafından çıkarılan Android, o günden bu yana pek çok yenilik ile karşımıza çıktı. Şimdi ise teknoloji devinin QR Kod Okuma özelliği için otomatik yakınlaştırma işlevi üzerinde çalıştığı ortaya çıktı.

Android için QR Kod Okuma özelliğine otomatik yakınlaştırma işlevi gelecek!

Teknoloji ile ilgili içerikler üreten Mishaal Rahman, Twitter (X) üzerinden yaptığı paylaşım ile Google’ın Makine Öğrenme (ML) ile Kod Tarayıcı API’sini güncellediğini ve bunun ardındaN QR kod okutulurken otomatik olarak yakınlaştırma yapıldığını fark etti.

Henüz test aşamasında olduğu için bazı Android telefonlarda kullanılabilir olduğu aktarılan bu yeni işlev, evrensel şekilde sunulacak. Yani geliştiriciler, kendi uygulamalarında QR Kod Okuma özelliğine otomatik yakınlaştırma işlevini ekleyebilecek.

İlginizi Çekebilir – Android oyunlarını artık Windows’ta oynamak isteyeceksiniz!

Rahman tarafından paylaşılan bilgilere göre QR Kod okuma özelliği için otomatik yakınlaştırma işlevine şu anda Android 13 ve üstü işletim sisteminde çalışan ve Google Play hizmetlerine sahip olan bazı akıllı telefon kullanıcıları ulaşabiliyor. Yakın zamanda ise herkesin kullanımına sunulacağı aktarılıyor.

Android QR kod okuma otomatik yakınlaştırma

Bu özellik kullanıcılar için oldukça yararlı olabilir. Zira bazı kişiler QR kodu seçili alan içerisine almaya çalışırken zorlanabiliyor. Google’ın yeniliği ise tam bu noktada yardımcı olabilir.

Peki sizler bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Google’ın QR Kod Okuma özelliği için geliştirdiği otomatik yakınlaştırma işlevini nasıl buldunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz