Android oyunlarını artık Windows’ta oynamak isteyeceksiniz!

0

Microsoft, Windows 11 için sunulan Android desteğini genişletmeye karar verdi. Bu genişleme sonrasında ise Windows 11’den Android oyunlarına erişmek daha kolay olacak hem de daha fazla oyun sunulabilecek. Şirket, Windows Alt Sistemi (WSA) için Vulkan grafik API desteği getirdi.

Windows 11’de Android oyunları için Vulkan desteği ne işe yarayacak?

Microsoft, Windows 11 kullanıcılarına sunulan Android için Windows Alt Sistemi (WSA) aracına Vulkan grafik API desteğini sunmaya başladı. Yeni grafik API’ı ise uygulamaların grafik performansı için donanım hızlandırmasından yararlanmasına olanak tanıyacak. Böylece Android oyunlarının performansı artacak.

Vulkan desteğinin eklenmesi, WSA’yı Android ile de daha uyumlu hale getiriyor. 3D grafik teknolojilerine yönelik bir araç olan Vulkan, oyunların grafiklerini doğrudan etkiliyor. Geliştiriciler artık Vulkan desteğini Windows 11 ile de paylaşabilecek.

İlginizi Çekebilir – Android uygulamaları Windows’a geliyor!

Vulkan teknolojisinin uzun yıllardır Windows’ta yerleşik olarak desteklendiğini belirtelim. Yani Windows’taki 3D modelleme araçlarında veya oyunlarda bu teknoloji kullanılıyor. Unreal Engine 4 ve Unity gibi oyun motorları da Vulkan API’larını kullanıyor.

Bilmeyenler için Amazon ve Microsoft’un Android uygulamaları için bir anlaşmaya sahip olduğunu belirtelim. Windows 11’de erişilebilen Amazon Appstore, 11 binden fazla uygulama ve oyuna yer veriyor.

Yeni WSA güncellemesi, Microsoft’un Windows 11’de Android uygulama uyumluluğunu ve performansını artırma konusundaki kararlılığını vurguluyor. Vulkan API entegrasyonu, Windows 11’de çalışan Android oyunlarına daha iyi grafikler getirecek.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz