Threads rüyası kısa mı sürdü? İşte ilk karnesi

0

Meta’nın Twitter rakibi uygulaması Threads’in ilk aylık karnesi ortaya çıktı. Android için Threads kullanıcı verilerinin neredeyse sıfırlandığı ifade edildi. Günlük kullanım süresinin ise sadece 3 dakikaya düştüğü belirtildi. Peki Meta CEO’su Mark Zuckerberg Threads’i kurtarmak için ne yapacak?

Android için Threads kullanıcı sayısı %80 azaldı

Analiz firması Similarweb’in yeni verilerine göre Threads, Temmuz ayı başındaki lansmanından bu yana günlük aktif kullanıcı sayısında büyük bir düşüş yaşadı. Tanıtıldıktan kısa süre sonra dünya çapında 50 milyon günlük aktif Android kullanıcısına ulaşan Threads, 7 Ağustos itibarıyla yüzde 79’luk bir düşüş yaşadı. Buna göre Android’deki kullanıcı sayısı 10,3 milyona geriledi.

Etkileşim tarafında da keskin bir şekilde azalma olduğu belirtildi. Rapor verileri, uygulamada geçirilen ortalama sürenin dünya genelinde 14 dakikadan 3 dakikaya düşerek yaklaşık yüzde 80 azaldığını ortaya koydu.

İlginizi Çekebilir – Threads Android’de nasıl kullanılır?

Buna karşılık Threads’in rakip uygulaması X (Twitter) ise büyümeye devam ediyor. Raporlar, uygulamada günde yaklaşık 25 dakika geçiren 100 milyondan fazla aktif Android kullanıcısı olduğunu dile getirdi. Bu, X’in Threads’ten neredeyse 10 kat daha fazla aktif kullanıcıya sahip olduğunu gösteriyor.

Örneğin ABD’de Threads, tanıtıldığında günlük 2,3 milyon aktif kullanıcıya ulaştı. Ancak o zamandan bu yana yüzde 76 düşüş yaşadı ve 570 bine geriledi. Uygulama ilk haftasında X ile neredeyse eşit etkileşim süresine sahipti, ancak şu anda oldukça gerisinde.

Sosyal medya uzmanları Threads’in düşen etkileşimini, X’e kıyasla ilgi çekici içerik ve sosyal dinamiklerin eksikliğine bağlıyor. Uygulamanın geçtiğimiz günlerde Instagram ile etkileşimi artıran yeni özellikler aldığını da hatırlatalım.

Peki, sizler konuyla ilgili neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz