Android TV’de yeni dönem: Telefon görüşmesi yapabileceksiniz!

0

Android TV 14 Beta 1 ile birlikte akıllı televizyonlar birçok yeni özellik alıyor. Android TV’nin son sürümü telefon görüşmesi desteği kazanıyor. Bu destek, kullanıcıların gelen arama bildirimlerini doğrudan Android TV’de görmelerine ve uygulamalar aracılığıyla yanıtlamalarına olanak sağlayacak. Bu özelliğin yanı sıra Beta 1 ile televizyonda HDR kontrolleri, gelişmiş güç yönetimi seçenekleri ve gelişmiş ses cihazı yönetimi sunulacak.

Android TV 14 Beta 1 yenilikleri neler?

Google, akıllı televizyonları çok daha kullanışlı hale getirecek bir yenilik üzerinde çalışıyor. Android TV ve Android telefonlarında aynı hesabı kullanarak gelen aramaları televizyonda görebileceksiniz. Bu, arama için cihaz değiştirme ihtiyacını da ortadan kaldıracak. Ayrıca televizyonun desteklemesi durumda görüntülü görüşme yapmak da mümkün olacak.

Bir süre önce Apple buna benzer bir özellik üzerinde çalışmaya başladığını duyurmuştu. FaceTime’ı tvOS 17 ve Apple TV 4K’ya getirerek kullanıcılarına yenilikçi bir ekosistem oluşturmayı vadediyordu. Android TV 14’ün telefon görüşmesi desteği ise bu adımı takip ediyor gibi görünüyor.

Android 14 Beta 3 yayımlandı! İşte yenilikler

Beta 1, arama desteğine ek olarak televizyon için HDR kontrollerini de devreye aldı. Bu özellik sayesinde kullanıcılar HDR veya SDR (Standart Dinamik Aralık) arasında geçiş yapabilecek.

Yeni sürüm ayrıca gelişmiş güç yönetim özellikleri alıyor. Bu özellikler arasında yeni bir enerji modu bulunuyor. Kullanıcıların kendi gereksinimlerine göre enerji kullanımını optimize etmelerini ve güç tasarrufu yapmalarını sağlayacak.

YouTube video

Ayrıca Android TV 14 Beta 1 ile Bluetooth ses cihazlarıyla uyumluluk da arttı. Kullanıcılar, ses cihazlarını daha kolay bağlayabilecek ve yönetebilecek.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz