Google, yeni Android TV için testlere başladı! İşte gelecek özellikler!

0

Google, televizyonlar için Android TV 14’ün beta testlerine başladı. Bunun için herhangi bir duyuru yapmayıp, sessiz sedasız hareket eden şirket, yeni sürümle birlikte pek çok yeni özelliği kullanıcıyla buluşturmayı hedefliyor. İşte Android TV 14 ile gelecek özellikler…

Android TV 14 ile gelecek yeni özellikler neler?

Google, Android TV 14 Beta testlerine başlar başlamaz Android 13 TV için de desteği kesti. Yani artık güncelleme yayımlanmayacak. Android TV 12 kullanan TV’ler, direkt olarak Android TV 14’e geçirilebilecek.

Android TV 14 ile gelecek yeni özellikler neler?

Sektörde sızıntıları ile bilinen Mishaal Rahman tarafından aktarılan bilgilere göre Android TV 14 Beta, bir dizi yenilik ve arayüz değişikliği getiriyor. Bunlara yakından bakalım.

Kulaklık

Beta sürümünde ana ekranda bir Kulaklık seçeneği olduğu görüldü. Kullanıcıların hızlı bir şekilde kulaklıklarını bağlamalarına olanak sağlayan bu seçenek, her seferinde ayarlara giriş yapmaya gerek bırakmayacak.

Android TV 14 ile gelecek yeni özellikler neler?

Çağrı

Yeni sürüm ile bazı uygulamar özelinde Çağrı Bildirimleri özelliği olduğu görüldü. Bu özellik sayesinde kullanıcılar, TV’lerinde gelen çağrıları görüntüleyebilir, aynı zamanda cevaplayabilir de. Yani televizyonunuz üzerinden telefon görüşmesi yapabileceksiniz.

Gelişmiş Ekran Ayarları

Ayarlar kısmındaki Gelişmiş Ekran Ayarları’nda bir takım yenilikler oldu. Buraya “Format Seçimi” adında bir sekme eklendi. Kullanıcılar, bu sekmede TV’lerinin Dolby Vision, HDR10, HDR10+, HLG veya SDR teknolojisini kullanıp kullanmayacağını belirleyebilir.

Android TV 14 ile gelecek yeni özellikler neler?

Erişilebilirlik Özellikleri

Android TV 14 Beta ile birlikte Erişilebilirlik Özellikleri için bir takım değişiklikler yapıldı. Burada, renk düzeltme gibi bazı seçeneklerde iyileştirmeler yapıldı. Öte yandan uygulama kısayolları eklendiği bilgisi de mevcut.

Diğer

Mishaal Rahman, Android TV 14 Beta ile birlikte pek çok özelliğin yolda olduğunu söyledi ancak bunlardan yalnızca birkaçını paylaştı. Zaten bunları da yukarıda belirttik. İlerleyen günlerde yeni sürüm hakkında daha ayrıntılı bilgiler gelecektir.

Peki sizler bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz