Android TV Box sahipleri dikkat: İşte uygun fiyatlı modellerdeki tehlike

0

Güvenlik araştırmacıları tarafından yürütülen yeni araştırma sonrasında, bazı uygun fiyatlı Android TV Box modellerinde açıklar olduğu belirlendi. Android TV Box’ları hedef alan yeni botnet saldırısı, Amazon’da satılan modellerde görülmüş durumda.

Android TV Box alırken ne yapmalısınız?

AllWinner ve RockChip bazı uygun fiyatlı TV Box cihazlarının saldırılara kurban gittiği belirlendi. Kötü amaçlı yazılım, cihazların DDoS saldırıları için kullanılmasına veya arka planda reklam oynatmasına izin veriyor. Bu durum ise cihazların performansını etkileyerek, TV Box’a bağlı Google hesabını da riske atıyor.

Siber güvenlik firması Dr. WEB’e göre, cihazlara saldırılar iki yoldan yapılıyor. Ürün yazılımı güncellemeleri yoluyla önceden yüklenmiş veya resmi olmayan üçüncü taraf uygulamaları indirerek bulaşmış olabileceği düşünülüyor.

İlginizi Çekebilir – YouTube, TV’de daha az reklam gösterecek! Ama bu daha kötü bir haber olabilir

Kullanıcıları, uygun fiyatlı Android TV Box’lar satın alırken iki kez düşünmesi gerekiyor. Xiaomi ve Google gibi büyük markaların aksine, bu modellerin değiştirilmiş bir Google TV’ye sahip olduğu belirlendi. Bu da Android TV cihazlarını güvenlik açıklarına karşı savunmasız bırakıyor.

Bu cihazları, korsan film ve diziler için kullanmanın tehlikeli olabileceği konusunda uyaralım. Özellikle Çin markalı uygun fiyatlı Android TV Box kullanıyorsanız, güvenilir markalardan birine geçmenizi veya cihazı fabrika ayarlarına sıfırlamanızı öneriyoruz.

Bu noktada dikkat edilmesi gereken konuların başında güvenilir bir marka olması yatıyor. Sony, Google veya Xiaomi gibi üreticilerin düşük fiyatlı modellerine göz atabilirsiniz.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz