YouTube, TV’de daha az reklam gösterecek! Ama bu daha kötü bir haber olabilir

0

YouTube, reklam stratejisini izleyicilerinin daha büyük ekranlardaki tercihlerine hitap edecek şekilde değiştirmeye karar verdi. Bu değişimle birlikte video aralarında daha az reklam gösterilecek. Ancak reklamların uzunluğu artacak ve “Reklamı Atla” butonu da daha geç çıkacak.

YouTube, televizyonda daha az ama uzun reklam gösterecek

YouTube’tan gelen açıklamaya göre, ABD’de akıllı TV’lerde video izleme süresinin çoğunluğu 21 dakikanın üzerinde. Büyük ekranlı cihazlarda daha uzun videolar izlendiğinin farkında olan platform, reklam yerleştirme stratejisini yeniden değerlendirmeye başladı.

YouTube videolarında sık ama 10 saniye gibi kısa reklamlar sunuluyor. Bu durum ise izleyiciler için uzun videolar izlerken rahatsız edici olabiliyor. Yeni testlerin bir parçası olarak YouTube, ABD’deki bazı kullanıcılar için reklam aralarının sıklığını azaltarak sürelerini uzatmaya başladı.

İlginizi Çekebilir – Artık YouTube’da oyun oynayabilirsiniz!

Platform, reklamları bir araya getirerek daha sorunsuz bir izleme deneyimi yaratmayı amaçlıyor. Bu, içeriği birden fazla kısa reklam arasıyla kesintiye uğratmak yerine kısa reklamların birkaç arayla gruplandırıldığı televizyon kanallarına benziyor.

Reklam aralarının sıklığını ve süresini değiştirmenin yanı sıra platformda, Reklamı Atla butonu da yenileniyor. Platform şu anda izleyicilere reklam sayısı, toplam reklam süresi ve atlama düğmesini gösteriyordu. YouTube bu bilgileri basitleştirerek, yalnızca “atlamaya kalan saniye” sayacını gösterecek.

Bu değişiklikler YouTube’un reklam gösterme yaklaşımında bir değişimi temsil ediyor. Ayrıca daha uzun reklam aralarını rahatsız edici bulan izleyicilerin YouTube Premium’a geçmesini sağlayabilir. Bilmeyenler için, Premium hesabı ile YouTube’da reklamları kapatabiliyorsunuz.

Peki sizler bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz