WhatsApp tasarımı baştan aşağı değişiyor! İşte yeni arayüz

0

WhatsApp, Android için kullanıcı arayüzünün yeniden tasarlandığını duyurdu. Daha önce Android uygulamasının arayüzünde küçük değişikliklere giden anlık mesajlaşma platformu, artık çok daha farklı bir tasarıma geçiş yapacak. Bu değişikliklerin başında uygulama butonlarının alt kısma alınması ve yeni bir buton eklenmesi bulunuyor.

WhatsApp, Android için yeni bir buton alacak

WhatsApp için sunulacak yeni tasarım yeni bir buton getiriyor. Mesajlaşma platformu, kullanıcıların uygulamada gezinmesini kolaylaştıran alt gezinme çubuğuna geçiş yapacak. Bu gezinme çubuğu, uygulama için önemli tüm butonlara yer verecek. Yeni arayüz, WhatsApp Beta 2.23.8.4 sürümü ile sunuluyor.

Bu güncelleme, daha modern bir görünüm isteyen Android kullanıcılarına kulak verildiğini gösteriyor. WABetaInfo’dan gelen ekran görüntüsüne göre yeni tasarımdaki gezinme çubuğu, kullanıcıların uygulamanın farklı bölümlerine kolayca erişmesine olanak tanıyacak. Bu çubukta; “Sohbetler“, “Topluluklar“, “Durum” ve “Aramalar” şeklinde dört buton yer alacak.

Milyonlar tehlikede: Google Play’deki sahte WhatsApp’a dikkat!

iOS’taki arayüzün şu anda Android’dekinden farklı olduğunu belirtmek gerekiyor. Ancak henüz beta aşamasında olduğu için sınırlı sayıda kullanıcı tarafından test ediliyor. Kararlı sürüme sunulduğunda hem Google Play hem de App Store üzerinden güncelleneceğini düşünüyoruz.

WhatsApp’ın bir süredir Topluluklar gibi mesajlaşma deneyimini geliştirecek özellikler üzerinde çalıştığını biliyoruz. Bu özellik sayesinde platform, farklı grupları tek bir kategoride birleştiriyor ve sohbet etme deneyimini artırıyor. Topluluklar’ın artık ana menüde de boy göstereceğini söyleyebiliriz.

YouTube video

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Android için WhatsApp yeni tasarımını beğendiniz mi? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz