Android’de Instagram logosu değişti! İşte yeni logo

0

Popüler sosyal medya uygulamalarından biri olan Instagram, sessiz sedasız logosunu değiştirdi. Aslında yeni logo, Android 13 ile devreye alınan dinamik simge temasını destekliyor. Instagram logosu diğer uygulamalarla aynı renklendirmede görünüyor.

Instagram logosu artık dinamik simge temasını destekleyecek

Google, Android 13 ile birlikte bildirim panelleri ve hızlı ayarlar gibi temel kullanıcı arayüzü öğelerinin, otomatik olarak renk değiştirmesini sağlayan dinamik temalandırmayı tanıttı. Bu özellik, duvar kağıdına bağlı olarak uygulama simgelerinin farklı şekillerde renklendirilmesini sağlıyor.

android yeni instagram logosu

Android arayüzünde daha uyumlu bir görünüm yaratırken, aynı zamanda uygulama simgelerinin de daha farklı görünmesini sağladı. Bu desteğe kavuşan son uygulama ise Meta’nın platformu Instagram oldu.

İlginizi Çekebilir – Instagram, tabletler için daha kullanışlı bir arayüze kavuştu

Son güncellemeye kadar Instagram simgesi, Android 13’lü cihazlarda değiştirilemiyordu. Bu da dinamik simge temasını destekleyen uygulamaların arasında göze çarpıyordu. Ancak Google bu sorunu çözdü.

Instagram Android uygulamasının 307.0.0.0.30 sürümü artık dinamik simge temasını içeriyor. Uygulama, genel renk düzenine uyum sağlamak için duvar kağıdının renklerini benimseyecek.

Bu hareketle birlikte Instagram; Reddit, Twitter ve Snapchat gibi diğer uygulamalara ayak uydurmuş olacak. Ancak Facebook uygulamasının henüz dinamik temayı desteklemediğini belirtmek gerekiyor.

instagram facebook ucretli reklamsiz abonelik2

Öte yandan geçtiğimiz günlerde Instagram’ın Android tabletler için güncellendiğini hatırlatmak gerekiyor. Uygulamanın tablet versiyonu için ayrı bir arayüzü olmaması kullanıcı deneyimini oldukça kötü etkiliyordu. Ancak kısa süre önce Meta, bu duruma el attı.

Peki sizler Instagram logosu hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz