Android telefonlar uçuş moduna otomatik girecek! İşte sebebi

0

Google, Android cihazların daha güvenli hale gelmesi için çalışıyor. Şirket tarafından alınan yeni bir patent, kullanıcının uçağa bindiğini otomatik olarak algılayacak. Bu sayede uçuş sırasında Android telefonu otomatik olarak uçuş modu kapsamına alacak ve bir dizi güvenlik önlemlerini açacak.

Android için yeni uçuş modu özelliği yolda

Google’ın üzerinde çalıştığı yeni bağlantılı uçuş modu, kullanıcının uçakta olduğunu belirlemek için birden fazla sensör ve sinyal kullanıyor. Patentin altında yatan teknoloji, uçuş modunun etkinleştirilmesi için basınç düşüşü, hızlanma, kabin sesleri, ultrasonik sinyaller, GPS sinyalleri ve Wi-Fi gibi göstergeleri izleyecek.

Bağlantılı uçuş moduna girildiğinde ise otomatik yedeklemeleri, arka planda devam eden uygulama güncellemelerini ve bildirimleri devre dışı bırakacak. Böylece uçuş sırasında veri gerektiren faaliyetler duraklatılarak pil ömrü korunacak ve dikkat dağıtıcı unsurlar en aza indirilecek.

İlginizi Çekebilir – Google Play Store, “para harcatacak” bir yenilik alıyor!

Google ayrıca bağlantılı uçuş modunu otomatik olarak etkinleştirmek için seyahat rezervasyonlarını ve check-in durumunu da takip edecek. Bu sayede telefonu uçuş moduna alma sürecini kullanıcılar için kolaylaştıracak.

Google’ın bağlantılı uçuş modunun dikkat çekici yönü, ağ bağlantısı seçeneklerinin sunulması oldu. Yolcular, uçak içi Wi-Fi ve Bluetooth bağlantılarını etkinleştirip etkinleştirmeyeceklerini seçebilecek. Bu sayede hem internete bağlanmak hem de güvenlik yönergelerine uymak mümkün olacak.

Bağlantılı uçuş modu, uçak indikten sonra cihazı otomatik olarak normal moda döndürecek. Bu, hücresel bağlantıların yeniden etkinleştirileceği ve ayarların geri yükleneceği anlamına geliyor.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz