Google Play Store, “para harcatacak” bir yenilik alıyor!

0

Google, Play Store için küçük ama kullanıcıların daha fazla harcama yapmasını sağlayacak bir tasarım değişikline gitti. Play Store’a eklenen yeni bir bölüm ile oyunların kampanyalarını ve promosyonların görmek mümkün olacak. Bu, Play Store’un ana sayfasını ziyaret ettiğinizde oyun tekliflerini kolayca görmenizi sağlayacak. Ayrıca Play Points ile puan da kazanabileceksiniz.

Google Play Store, oyun tekliflerini ana sayfaya getiriyor

Bir süredir Google Play Store’un web sürümünde test edilen bir tasarım değişikliği, Temmuz güncellemesiyle birlikte Android cihazlar için de sunuldu. Yazılım devinin bu kararı, kullanıcıların oyunlardaki yeni etkinliklere, güncellemelere ve tekliflere daha kolay erişmesini sağlayacak.

Android kullanıcıları artık Play Store’un ana sayfasına girdiğinde açılabilir bir menü görecek. Bu menü içerisinde yer alacak kartlarda ise oyunların promosyonları ve etkinlikleri sıralanacak. Google Play Store 36.5 sürümü ile birlikte sunulan tasarım değişikliği, geliştiricilerin kampanyalarını daha kolay şekilde duyurmasını sağlayacak.

İlginizi Çekebilir – Play Store için tasarım değişikliği!

Halihazırda Roblox, Clash of Clans ve Pokemon Go popüler oyunların aktif etkinlikleri bu listede sıralanmaya başladı. Ayrıca oyunların ücretli içerikleri de kartlar aracılığıyla Play Store’da öne çıkarılacak.

Menüye tıklayan kullanıcılar, Play Store’da yer alan oyunların tekliflerini ve etkinliklerini gösteren bir sayfaya yönlendirilecek. Bu sayfa ise kullanıcıların, geliştiriciler tarafından sunulan indirimleri ve promosyonları keşfetmelerini sağlayacak.

Bu menüde yer alan tekliflerin bazıları, kullanıcılara Play Points aracılığıyla puan da kazandıracak. Bildiğiniz üzere bu puanları ister oyunlarda isterseniz de uygulama içi materyallerde kullanabiliyorsunuz.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz