Apple Watch, Android desteği kazanacak mı? Açıklama geldi

0

Apple, Apple Watch modellerini Android telefonlarla uyumlu hale getirme olasılığını araştırdığını açıkladı. ABD Adalet Bakanlığı tarafından açılan bir antitröst davasında önemli demeçler veren şirket, akıllı saatlerini tüm platformlara açabileceğinin mesajını verdi.

Apple Watch neden Android telefonlarla uyumlu değil?

Mahkeme dosyalarında Apple, üç yıl boyunca Apple Watch’a Android desteği eklemek için çalıştığını ifade etti. Ancak teknik sınırlamalar nedeniyle projeden vazgeçtiğini de söyledi.

Bu durum, Apple Watch’u ticari kaygılarla diğer platformlara açmadığını iddia eden daha önceki raporla çelişiyor. Adalet Bakanlığı’nın davası Apple’ı, Watch gibi ürün ve hizmetlerini iPhone ekosistemiyle sınırlandırarak tekelci davranmakla suçluyor.

vivo Pad 3 Pro özellikleri lansman öncesi ortaya çıktı

Bu durum karşılığında geliştiricilerin yenilik yapmasını engellediği ve tüketicileri Apple’ın platformlarına mahkum bıraktığı savunuluyor. Apple ise antitröst iddialarını reddediyor ve Android ile uyumluluğun mühendislik zorluklarından kaynaklandığını söyledi.

Davanın olumsuz sonuçlanmasının “insanların Apple’dan beklediği türden bir teknoloji yaratma kabiliyetini” baltalayabileceğini ifade etti. Ancak şirketin Watch için çoklu işletim sistemi desteğini değerlendirmeye devam ettiği aktarıldı.

Apple Watch’a Android desteği eklenmese de, Google bu durumu kendi giyilebilir teknoloji ürünleriyle en iyi şekilde değerlendirmeye çalışıyor. Apple’ın bu zorluklarla nasıl başa çıkacağı ve rakip firmaların bu durumu nasıl değerlendireceğini zamanla göreceğiz.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Apple’ın ortaya koyduğu strateji doğru mu? Yanıtlarınızı aşağıdaki yorumlar kısmından bizimle kolayca paylaşabilirsiniz. Görüşleriniz bizim için çok değerli.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz