ChatGPT, Android’de widget olarak nasıl kullanılır? (ücretsiz)

0

Yapay zeka dünyasının en büyük araçlarından biri olan ChatGPT, iOS cihazlarda resmi bir uygulamaya sahip. Henüz Android için ise kullanılabilir “resmi” bir uygulama bulunmuyor. Fakat Bing Chat’in ChatGPT desteği sayesinde sohbet botunu akıllı telefonunuzda deneyebilirsiniz. Bu yazımızda Bing Chat aracılığıyla ChatGPT Android widget desteğini ele alacağız.

Bing Chat sayesinde ChatGPT, Android widget’ı oldu

Microsoft, Bing Chat desteğini akıllı telefonlar için genişletti. Bu sayede Android veya iOS’ta ChatGPT-4’ü ücretsiz şekilde kullanmak mümkün oldu. iOS sahiplerinin ayrıca ChatGPT’nin resmi uygulamasını kullanabileceğini de hatırlatmak gerekiyor.

Özellikle Android kullanıcıları için widget’lar vazgeçilmez araçlardan biri olabilir. Başta Google Arama olmak üzere birçok uygulamanın widget’ları popüler olarak tercih edilir. Yeni Bing Chat with AI & GPT-4 uygulaması ise Android telefonlara ChatGPT-4 desteği getiriyor.

Yapay zekalı Bing, Android’e geliyor!

Bing Chat yardımıyla ChatGPT widget’ını Android telefonunuzda kullanmak şu adımları izleyin:

  • Adım 1: Google Play Store’dan Bing Chat with AI & GPT-4 uygulamasını indirin.
  • Adım 2: Özelleştirme seçenekleri için ana ekranda herhangi bir alana basılı tutun.
  • Adım 3: Ekranın altındaki “Widget’lar” veya “Widget Ekle” seçeneğine dokunun.
  • Adım 4: Bing, Bing Arama, veya Bing Arama Çubuğu isimli widget’ı seçin.
  • Adım 5: Widget’ı ana ekranınızda istediğiniz konuma yerleştirin.
YouTube video

Microsoft, Bing aracılığıyla Edge’in pazar payını artırmaya çalışıyor. Şirketten gelen açıklamaya göre kullanıcılar artık bilgisayarda başlattığı Bing Chat görüşmesini mobil cihazlarında da devam ettirebilecek. Bu özellik, Bing Chat’in sıkışık durumlarda bile kullanılmasına olanak tanıyacak.

Öte yandan OpenAI, ChatGPT modelinin mobil uygulamasını resmi olarak tanıttı. Tanıtımının ardından kullanıcı deneyimine sunulan uygulama, yayımlandığı ilk andan itibaren büyük bir ilgiyle karşılandı. Ücretsiz olarak kullanabileceğiniz ChatGPT iOS sürümü, hesapta senkronizasyona izin verecek.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz