Google’a bir darbe daha: Yapay zekalı Bing, Android’e geliyor!

0

GPT-4 dil modeli tarafından desteklenen yapay zekalı Bing Chat, yakın zamanda mobil kullanıcılarına da sunulacak. Microsoft Edge tarayıcısı üzerinden erişilebilir olan Bing Chat, mobile özel bir güncelleme alacak. Böylece Edge, Android ve iOS kullanıcılarına da yapay zekalı Bing’i sunmuş olacak.

Microsoft Edge, Android ve iOS’ta Bing Chat desteği alıyor

Microsoft, Bing aracılığıyla Edge’in pazar payını artırmaya çalışıyor. Şirketten gelen açıklamaya göre kullanıcılar artık bilgisayarda başlattığı Bing Chat görüşmesini mobil cihazlarında da devam ettirebilecek. Bu özellik, Bing Chat’in sıkışık durumlarda bile kullanılmasına olanak tanıyacak.

Microsoft, Edge için güncellemeyi dağıtıma çıkardığını söyledi. Ancak tüm iOS ve Android kullanıcılarına sunulması önümüzdeki haftayı bulabilir.

Android telefonlarda önceden yüklenmiş malware tehlikesi!

Yeni güncelleme, Bing Chat’e hızlı erişim sağlama fırsatı da sunuyor. Buna göre iOS ve Android uygulamasında yer alacak Bing logosu doğrudan yapay zeka destekli aramayı mümkün kılacak. Kullanıcılar, merak ettikleri konular hakkında sorular sormak veya bir yazının özetini istemek için Bing Chat simgesine dokunabilir.

Öte yandan arama widget’ı ana ekrana sabitlenebilecek. Bu, Bing Chat’e doğrudan erişim ve hatta sesli arama yapma fırsatı sunacak. Microsoft, sesli aramanın”geliştirilmiş dil desteğiyle birlikte” bu hafta içinde kullanıma sunulacağını söyledi.

YouTube video

Microsoft ayrıca mobil klavye uygulaması SwiftKey’i Bing destekli bir güncelleme sağladı. Yapay zeka kullanarak Android ve iOS kullanıcılarının yazacağı sonraki kelimeyi tahmin edebilen, kaydırarak yazma, sesle yazma, emoji tahmini ve çoklu dil desteği gibi özellikler sunan popüler klavye uygulaması SwiftKey, ChatGPT destekli Microsoft Bing sohbet botuyla entegre oluyor.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz