ChatGPT Android uygulaması Türkiye’de kullanıma sunuldu!

0

OpenAI’ın geçtiğimiz aylarda hizmete soktuğu yapay zeka uygulaması ChatGPT, geçtiğimiz günlerde Play Store’da ön kayıtlara açılmıştı. Yakın zamanda bazı ülkelerde herkese sunulan uygulama, bugün ise Türkiye’de yayımlandı. İşte Android telefondan ChatGPT kullanmak için yapmanız gerekenler…

ChatGPT, Android için yayımlandı!

İlerleyen teknoloji ile birlikte yapay zeka alanına yapılan yatırımlar da son yıllarda oldukça arttı. Bunun sonucunda pek çok yeni yapay zeka aracı ortaya çıktı ve bunlar hayatımızda yer edinmeye başladı.

Bu yapay zeka araçlarından birisi de OpenAI’a ait olan ChatGPT. Sorduğunuz hemen her soruya cevap verebilecek kapasitede olan ChatGPT’ye uzun bir süredir yalnızca web tarayıcısı üzerinden erişilebiliyordu.

İlginizi Çekebilir – ChatGPT’nin paralı özelliği Google Bard’a geliyor!

Geçtiğimiz aylarda iOS için App Store’da yayımlanan ChatGPT, bundan birkaç gün önce ise Play Store’da ön kayıt almaya başladı. Bugün ise yapay zeka aracı, nihayet indirmeye açıldı. Android kullanıcıları, bundan böyle ChatGPT’yi uygulama mağazası üzerinden indirerek kullanabilirler.

ChatGPT ‘yi Android üzerinden kullanmak için şu adımları takip edin;

  • Adım 1: Buraya tıklayarak ChatGPT uygulamasını Play Store üzerinden açın.
  • Adım 2: İndirmeyi başlatın.
  • Adım 3: İndikten sonra uygulamayı başlatabilir ve hesabınız yoksa oluşturabilir, varsa da giriş yaptıktan sonra kullanmaya başlayabilirsiniz.

ChatGPT‘nin Android uygulamasına göz attığımızda, pek çok kısımda ne yazık ki Türkçe olmadığını görüyoruz. Yalnızca belli başlı bölümlerde bulunuyor. İlerleyen zamanlarda söz konusu kısımların da dilimize çevrilmesi bekleniyor.

Bununla beraber uygulama arayüzünün, Google’ın Android 12 ile hayatımıza soktuğu Material You konseptine uygun olarak tasarlandığı görülebilir. Son olarak ChatGPT mobil uygulamasında, web tarayıcısındaki sohbetlerinizi de görebileceğinizi belirtelim.

Peki sizler bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? ChatGPT Android uygulamasını kullanacak mısınız? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz