ChatGPT resmi Android uygulaması çıktı!

0

OpenAI, ChatGPT için resmi Android uygulamasının Google Play Store’daki yerini aldığını duyurdu. Şirket, Android uygulamasının önümüzdeki hafta kullanıcılara sunulmaya başlayacağını açıkladı, ancak kesin bir çıkış tarihi paylaşmadı. Bu süreçte Play Store üzerinden ön kayıt yaptırabilirsiniz.

Android cihazlarda ChatGPT uygulaması nasıl indirilir?

ChatGPT, 2022’nin sonunda piyasaya sürülmesinden bu yana 100 milyondan fazla kullanıcıya ulaşarak yapay zekanın öncüsü konumuna geldi. GPT modeline dayalı araç, kısa sürede viral oldu ve yazılımdan sınav çözmeye kadar birçok alanda kullanıldı.

iOS kullanıcıları, Ocak ayından bu yana App Store’daki resmi uygulamayı kullanarak ChatGPT’ye erişim sağlayabiliyor. Ancak Android tarafında şimdiye kadar yalnızca web sitesi üzerinden erişebiliyordu. Play Store’da “resmi olmayan” ChatGPT uygulamaları olduğunu da hatırlatalım.

ChatGPT’nin paralı özelliği Google Bard’a geliyor!

Yakında çıkacak olan Android uygulaması, mobil cihazlar için optimize edilmiş bir ChatGPT deneyimini sunacak. Kullanıcılar, soruları yanıtlama, fikir üretme ve daha fazlası için yardım almak üzere yapay zeka ile konuşabilecek. Uygulama, geçmiş sohbetleri cihazlar arasında senkronize edecek, böylece uygulamadan web sitesine geçerken konuşmalar da taşınmış olacak.

OpenAI, Android sürümünün ChatGPT’ye eklenen tüm son model güncellemeleri ve iyileştirmeleri içereceğini belirtiyor. Bu sayede iOS ve web üzerinde sunulan yeteneklerle aynı seviyede olacak.

Öte yandan Google henüz Bard için resmi bir Android uygulaması yayınlamadı. Bu durum ise ChatGPT’nin kullanıcı tabanını daha da genişletmesine fırsat tanıyor. ChatGPT’yi resmi olarak denemek isteyen Android kullanıcıları, ön sipariş sürecine Play Store üzerinden yazılabilir. Ancak henüz çıkış tarihi paylaşılmadığını belirtelim.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz