Custom ROM Paranoid Android, 8 modeli daha desteklemeye başladı!

0

Android telefonlar için geliştirilen birçok Custom ROM bulunuyor. Bu yazılımlar, donanım bakımından yeterli olsa da marka tarafından eski olarak nitelendirilen, bu nedenle güncelleme desteği kesilen cihazlar arasında oldukça popüler. Tabii halen desteklenen akıllı telefonlarda da oldukça yaygın. Bu noktada Paranoid Android, en çok kullanılan Custom ROM’lardan birisi. Son olarak Paranoid Android’in Topaz sürümü, 8 modeli daha desteklemeye başladı.

Paranoid Android Topaz, 8 Xiaomi modeline daha geldi!

Custom ROM’lar, güncelleme desteği kesilen Android telefonların yanı sıra yavaşlayan cihazlarda da oldukça yaygın. Geliştiriciler tarafından yapılan bu yazılımlara özelleştirilmiş bir Android işletim sistemi diyebiliriz. Arka tarafta dönen ve performans kaybına sebep olan bazı yazılımsal işlemler de Custom ROM’lar sayesinde kaldırılabiliyor veya optimize edilebiliyor. Bu sebepte yavaş telefonlarda da kullanılıyor.

Paranoid Android’in arkasındaki geliştirici ekip, dağıtım çalışmalarına son hızla devam ediyor. Son olarak Android 13 için yayınlanan Topaz sürümü, 8 adet Xiaomi ve Poco modelini daha desteklemeye başladı. Bu akıllı telefonlar şu şekilde;

  • Redmi Note 9S
  • Redmi Note 9 Pro
  • Redmi Note 10 Lite
  • Redmi Note 9 Pro
  • Redmi Note 9 Pro Max (Hindistan)
  • Poco M2 Pro
  • Poco F2 Pro
  • Redmi K30 Pro / K30 Pro Zoom Edition

Samsung’dan iki modele daha One UI 5.1 güncellemesi!

Yukarıdaki akıllı telefonlardan birine sahipseniz, Paranoid Android Topaz sürümünü indirebilirsiniz. Bunun için ilk olarak buraya tıklayarak ilgili sayfaya ulaşın. Sonrasında ise soldaki menüden marka ve modeli seçin. Listelenen sürümlerden Topaz Stable 1’e tıklayın ve Recovery Option ile Fastboot Option seçenekleri arasında size uygun olanı seçerek indirme işlemini başlatın.

Bunların yanı sıra Paranoid Android Topaz’ın birçok hatayı çözen ikinci beta sürümü kısa süre önce Redmi Note 11 için yayınlandı. Ayrıca OnePlus 9R de geçtiğimiz günlerde desteklenmeye başlandı. Önümüzdeki haftalarda ise daha fazla Xiaomi akıllı telefona yayılması bekleniyor.

Peki sizler Paranoid Android hakkında neler düşünüyorsunuz? Kullanıyor musunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz