En çok güncelleme alan akıllı telefon markası hangisi?

0
akıllı telefon güncelleme

Teknoloji dünyasında güncel kalmak kullanıcılar ve markalar için oldukça önemli. Bunun farkında olan markalar ise Android cihazları için genişletilmiş güncellemeler sağlamak istiyor. Bu durum müşteri memnuniyetini de artırıyor. Peki akıllı telefon güncelleme konusunda en başarılı markalar hangisi? İşte Samsung, Xiaomi, OPPO gibi şirketlerin güncelleme performansı.

Android güncellemesinde en başarılı akıllı telefon üreticileri (2023)

Samsung

Samsung, amiral gemisi telefonlar için dört büyük Android güncellemesi ve beş yıllık güvenlik güncellemesi sağlıyor. Bu hamlesiyle şirket, Android cihazlar için genişletilmiş yazılım desteği konusunda lider konumunda. Galaxy S21 serisi ile başlayan beş yıllık güncelleme sözü; Galaxy A53 ve A73 gibi modellerde devam etti.

En yeni amiral gemisi Galaxy S23 serisi ise 2027 yılına kadar güvenlik güncellemesi ve dört yeni Android sürümü alacak.

YouTube video

OPPO

OPPO, amiral gemisi telefonları için dört ColorOS güncellemesi ve beş yıllık güvenlik güncellemesi vereceğini söylüyor. Şirketin kısa süre önce duyurduğu Find N2 Flip ve Find N2 de büyük olasılıkla bu büyük güncellemeleri alacak. Ayrıca amiral gemisi modeli Find X6’nın da beş yıl boyunca güncel kalacağını tahmin ediyoruz.

YouTube video

Xiaomi ve Redmi

Xiaomi ve Redmi, amiral gemisi cihazları Xiaomi 13 Pro ve Xiaomi 13 için üç Android güncellemesi ve beş yıllık güvenlik güncellemesi sağlayacağını duyurdu. Bu hamle, Xiaomi’yi ve doğal olarak Redmi markasını Samsung ile aynı seviyeye getiriyor. Geçmiş yıllara kıyasla kullanıcılar için önemli bir gelişmeye işaret ediyor.

YouTube video

HONOR

HONOR, müşterilerine amiral gemisi Magic 5 Pro için üç yıllık işletim sistemi yükseltmeleri ve beş yıllık güvenlik paketi sağlamayı vadediyor. Samsung ve OPPO dört yıllık işletim sistemi yükseltmeleri sunarken; HONOR’un beş yıllık bir destek sağlayacağını görüyoruz. Bu, en güncel modellerin 2028’e kadar destekleneceği anlamına geliyor.

YouTube video

Vivo

Çinli akıllı telefon üreticisi Vivo, belirli cihazlar için üç yıllık güvenlik güncellemelerinin yanı sıra üç büyük Android güncellemesi sözü veriyor. Bu konuda en yeni Vivo V27 ve X90 ailesinin üç yıl boyunca güncelleme alacağını söylemek mümkün.

YouTube video

Peki siz en çok güncelleme alan akıllı telefon markaları hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz