Samsung’dan 5 yaşındaki modele güncelleme!

0

Teknoloji devi Samsung, güncelleme takvimine her geçen gün yeni modeller eklese de, eski olması nedeniyle yazılım desteğini kaybeden telefonlar da mevcut. Ancak bazen önem arz ettiği için bu modeller yama alabiliyorlar. Son olarak Güney Kore’li şirket, 2018 yılında piyasaya sürülen Samsung Galaxy Note 9 için hataları düzelten Şubat yamasını yayınladı.

Samsung Galaxy Note 9 için Şubat güncellemesi yayınlandı!

Samsung Galaxy Note 9’un resmi güncelleme desteği 2022 yılı itibariyle son buldu. Bugün ise birçok hatayı çözüme kavuşturan Şubat 2023 yaması aldı. Güvenlik paketini de içeren bu yama, kullanıcıları şaşırttı.

Samsung Galaxy Note 9

N960FXXSAFWB3 yapı numarasına sahip güncelleme, ilk olarak İngiltere ve İrlanda’daki telefonlar için kullanıma sunuldu. Yakın zamanda ise dünya genelindeki bütün Samsung Galaxy Note 9 telefonlar için yayınlanması bekleniyor.

Samsung’dan orta segmente One UI 5.1 güncellemesi!

Sizin telefonunuzun da düzeltmeleri içeren yamayı alıp almadığını kontrol etmek isterseniz, Ayarlar uygulamasından Yazılım güncelleme bölümüne giriş yapabilirsiniz. Burada N960FXXSAFWB3 sürümlü bir güncelleme varsa, indirip kurulumu yapabilirsiniz. Ulaşmamış ise kademeli olarak dağıtıldığı için yakın zamanda size de gelecektir.

2018 yılının Ağustos ayında piyasaya sürülen Galaxy Note 9, Android 8.1 ile kutudan çıktı. Sonrasında ise yayınlanan güncellemeler ile Android 10 tabanlı One UI 2.5’i desteklemeye başladı. Cihaz, Qualcomm’un Snapdragon 845 yonga seti, 8 GB RAM ve 512 GB depolama kapasitesi ile döneminin üst seviye modelleri arasındaydı. Geçtiğimiz yıl ise Samsung Mobil Deneyim Başkanı Roh Tae-moon, Note 9’un üretiminin durdurulduğunu açıkladı.

Peki sizler bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz!


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz