Android kullanıcıları buraya: En popüler 6 custom ROM!

1

Custom ROM’lar, Android telefonlardaki varsayılan yazılımın yerine geçen üçüncü taraf işletim sistemleri olarak düşünülebilir. Bu ROM’lar, işletim sistemi arayüzünü değiştirerek, performans iyileştirmeleri için çeşitli programları ortadan kaldırarak ve cihazda çeşitli iyileştirmeler yaptığı için Android dünyasında oldukça popülerdir. İşte En popüler 6 custom ROM …

Android için en popüler 6 custom ROM!

Akıllı telefon dünyasında vazgeçilmez olan Android ROM’lar, birçok kullanıcı tarafından telefonlarındaki orijinal arayüzler yerine tercih ediliyor. Telefonlarda birçok farklı değişiklik yapabilen bu sistemler için birçok seçenek mevcut. Biz de sizin için en iyi 6 özel ROM’u bir araya getirdik.

custom ROM

LineageOS

LineageOS, minimum ek özelliklere sahip oldukça verimli bir ROM olarak karşımıza çıkıyor. Yüksek performanslı ve çok yönlü bir işletim sistemi olan LineageOS’in custom ROM’lar arasında başı çektiğini söylesek yanlış olmaz.

Android’de yeni tehlike: Bu bankacılık virüsü Türkiye’yi hedef aldı

Pixel Experience

Google’ın kendi Pixel cihazları gibi saf Android deneyimi yaşamak istiyorsanız, Pixel Experience projesi tam size göre. Özel ROM, duvar kağıtları, simgeler, fontlar ve önyükleme animasyonları gibi tüm Google uygulamalarını ve Pixel özelliklerini içeriyor. Ayrıca, ekstra özellikler sunan bir “Plus” sürümü de mevcut.

custom ROM

Paranoid Android

Paranoid Android, yenilikçi özellikleri, şık kullanıcı arayüzü ve devrim niteliğinde bir kamera uygulamasıyla önde gelen özel ROM seçenekleri arasında yer alıyor. Saf Android kullanmak isteyenler ama estetik bir görünümü tercih edenler için bu ROM tam da uygun olabilir.

Evolution X

Saf Android’e ek olarak birkaç farklı özelleştirme isteyenler için Evolution X bir diğer seçenek. Google uygulamaları ve Pixel öğeleriyle birlikte gelen özel ROM, durum çubuğu ve oyun modu gibi çeşitli özelleştirmeler sunuyor.

custom ROM

ArrowOS

ArrowOS, her şeyi basit, temiz ve düzenli tutma amacıyla oluşturuldu. Geliştiriciler, daha iyi batarya ömrüyle sorunsuz performans sağlamayı hedefleyerek AOSP’nin üzerine birkaç ayar ekledi. Sonuç, saf Android’e göre daha iyi performans ve güvenilirlik sunan hafif bir ROM.

custom ROM

OmniROM

OmniROM, çok büyük bir cihaz listesi olmamasına rağmen, proje istikrarı ve bazı yenilikçi özellikleriyle öne çıkıyor. Özel ROM, telefonların yanı sıra Raspberry Pi 4 ve Khadas VIM3 gibi bilgisayarlarda da kullanılabilir.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


1 Yorum

  1. Yani güzel bir içeril olmuş ama keşke biraz daha ayrıntı olsaymış mesela yüklendikten sonraki telefonun durumu iç ikonlar klavye üst simgeler gibi. Nelerin nasıl değiştiğini görebilseydik.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz