Paralı Facebook ve Instagram resmen başladı! İşte fiyatı

0

Meta’nın bir süredir Instagram ve Facebook için paralı sürümler üzerinde çalıştığı iddia ediliyordu. Avrupa’ya özel olacak bu abonelik hizmeti, kullanıcıların platformlarda reklam görmesini engelleyecek. Peki Facebook ve Instagram için abonelik fiyatları ne kadar?

Facebook ve Instagram’da paralı abonelik sistemi

Facebook ve Instagram’ın ana şirketi Meta, bugün yeni reklamsız abonelik planını resmen başlattı. Avrupa’daki kullanıcılar için uygulanacak bu karar, abone olan kişilerin platformda reklam görmeyeceği anlamına geliyor.

paralı instagram facebook

Meta aslında abonelik hizmetini zorunluk olarak başlattı. Avrupa Birliği’nin gizlilik düzenlemelerine uymak zorunda olduğu belirtilen şirketin, AB’nin Genel Veri Koruma Yönetmeliği (GDPR) ve Dijital Piyasalar Yasası’na ayak uydurması gerekiyordu. Bu yasalar, kişisel verilerin reklam tabanlı hizmetlerde kullanılma şeklini ele alıyor.

İlginizi Çekebilir – Android’de Instagram logosu değişti! İşte yeni logo

Yeni abonelik planlarının fiyatları da açıklandı. 18 yaş ve üzeri Avrupalı Facebook ve Instagram kullanıcıları, web sitesinden aylık 9.99 euro veya mobil uygulamalar üzerinden aylık 12.99 euro karşılığında reklamsız deneyime sahip olacak.

Bu fiyatların her iki platform için de geçerli olduğunu belirtelim. Yani tek bir aboneliği olan kullanıcılar, bağlantılı Facebook ve Instagram hesaplarında reklam görmeyecek. Ancak önümüzdeki yıldan itibaren hesap eklemenin paralı olacağı belirtildi.

Meta, reklam tabanlı bir interneti destekleme konusunda kararlı olduğunun altını çizdi. Ancka reklamsız abonelik hizmetleri, şirketin Avrupa’daki gizlilik yasalarına uymasına yardımcı olacak. Bu planların şimdilik ülkemizde uygulanmayacağını belirtelim.

Peki siz paralı Instagram ve Facebook hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz