EA’in geliştirmediği ilk FIFA oyunu, Android için sunuldu!

0

FIFA ve EA Games’in ortaklığının sonlanmasıyla birlikte, FIFA’nın lisanslı oyunu da boşta kalmıştı. Popüler futbol serisinin geleceği hala belirsiz olsa da FIFA, Android için ilk “yapay zeka” odaklı oyununu duyurdu. Web3 dünyasına göz kırpan yeni FIFA World Cup AI League, beta süreciyle Google Play’de erişime açıldı.

4v4 futbol deneyimi: FIFA World Cup AI League

FIFA, daha önceki açıklamalarında yeni futbol oyunlarının blockchain ve Web3 odaklı olacağını söylemişti. Kullanıcılar, PC ve konsol için yeni bir oyun beklerken, lisanslı ilk yapım Android için sunuldu. Yapay zeka teknolojisini kullanan 4v4 futbol oyunu AI League için beta aşaması başladı. Play Store’da yayında olan FIFA World Cup AI League için yakında iOS sürümünün de geleceği bildirildi.

AI League, oyunculara benzersiz bir futbol menajerlik deneyimi sunmayı vaat ediyor. Yapay zeka ile taktik farkındalığa odaklanan yapım, oyuncuların rakiplerini alt etmek ve gol atmak için stratejik becerileri kullanmalarını istiyor. Ek olarak oyundaki her yapay zeka karakterinin de becerileri ve özellikleri bulunuyor. Bu da karakter seçiminin maça özel olması gerektiğini gösteriyor.

Google, bir popüler uygulamanın daha fişini çekti!

FIFA’nın yeni oyununun heyecan verici yönlerinden biri, oyuncuların karakterleri sadece saha içinde kontrol etmekle kalmayıp saha dışında da yönetebilmesi. Standart bir futbol oyunundan daha fazlası olan AI League, taktik oluşturmak için bu yönüyle daha fazla seçenek suunyor.

AI League’i diğer futbol simülasyon oyunlarından ayıran şey, yapay zeka teknolojisine odaklanması. Oyundaki karakterler, daha sürükleyici ve kişiselleştirilmiş bir deneyim sunacak. Oyuncunun davranışlarını öğrenen ve uyum sağlamak için yapay zeka kullanacak. FIFA’nın vadettiği bu teknolojisi, oyun dünyasında yeni bir sayfa açabilir.

FIFA World Cup Qatar 2022 Edition olarak sunulan oyun, geçtiğimiz yıl düzenlenen Dünya Kupası’nın temasıyla geliyor. Futbol ve menajerlik yapımlarını birleştiren AI League’i bu bağlantıdan indirebilirsiniz.

Peki sizler bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz