Samsung, Galaxy AI alacak modeller için ilk açıklamayı yaptı!

0

Samsung, “Galaxy AI” olarak adlandırdığı yapay zeka yeteneklerini ilk olarak S24 ailesinde erişime açtı. Ancak şirket, akıllı telefonda devrim yaratacağına inandığı yapay zeka özelliklerini daha fazla Galaxy cihazına sunmayı planlıyor. Bu kapsamda 2024’te Galaxy AI alacak Samsung modelleri de yavaş yavaş belli oluyor.

Galaxy AI alacak Samsung modelleri

Samsung Mobil Deneyim Başkanı Roh Tae-moon, 2024’te dünya çapında 100 milyon Galaxy cihazına Galaxy AI getirmeyi planladıklarını duyurdu. Yapay zeka teknolojilerini, cihazların yanı sıra bulut platformunda dağıtarak “hibrit AI” sınırlarını zorlayacağını söyledi. Bu hibrit yaklaşım, kullanıcılara yapay zeka destekli özellikler ve hizmetler sunacak.

Samsung Galaxy AI alacak modelleri

Galaxy AI ilk olarak Galaxy S24 serisinde olacak. Roh, Galaxy AI’nin 2024’te hem ürün lansmanları hem de mevcut telefonlara yönelik yazılım güncellemeleri yoluyla dağıtılacağını ifade etti.

İlginizi Çekebilir – Realme 12 Pro+ performans testinde!

Samsung, kendi yapay zeka araştırma ve geliştirmesinin yanı sıra, endüstri ortaklarıyla yapılan iş birliklerinden de yararlanıyor. 1 milyardan fazla kullanıcıyla dünyanın en büyük cep telefonu üreticisi olan Samsung, Galaxy AI’ın mobil cihazlarda benimsenmesini hedefliyor.

Galaxy AI isimli üretken yapay zeka ilk aşamada sadece S24 ailesinde bulunacak. Yapay zekanın sunduğu bazı önemli özellikler şu şekilde:

  • Mesajları ve belgeleri gerçek zamanlı olarak çevirme
  • Telefon görüşmelerini 13 farklı dil arasında çevirme
  • Göndermeden önce tonu ayarlamak için mesajları yeniden yazma
  • Yapay zeka kullanarak düzenlenmiş fotoğrafları doldurma
  • Ses transkripsiyonlarında konuşmacıları tanımlama

Roh, Samsung’un bu yaklaşımının “yapay zeka destekli mobil cihazlar çağına öncülük edeceğine” vurgu yaptı. Roh ayrıca günlük yapay zeka deneyimlerinde cep telefonlarının oldukça önemli olduğunu aktardı.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz