Galaxy S23 Ultra, dayanıklılığıyla iPhone 14 Pro Max’i ezdi geçti!

0

Akıllı telefon fiyatlarının artmasıyla birlikte, kullanıcılar cihazların dayanıklılığına daha fazla dikkat etmeye başladı. 2023’ün iki büyük amiral gemisi olan S23 Ultra ve iPhone 14 Pro Max ise sert koşullarda test edildi. Peki Galaxy S23 Ultra ve iPhone 14 Pro Max arasındaki düşme testinden kim sağlam çıktı? İşte detaylar.

iPhone 14 Pro Max vs Galaxy S23 Ultra: Hangisi daha sağlam?

iPhone 14 Pro Max paslanmaz çelik çerçeveye ve düz kenarlara sahipken, Galaxy S23 Ultra yuvarlak kenarlara ve alüminyum çerçeveye yer veriyor. S23 Ultra’nın hem önünde hem de arkasında Gorilla Glass Victus 2 bulunuyor. Buna karşılık iPhone 14 Pro Max’in ön tarafında Ceramic Shield ve Dual Ion-Exchange dokulu mat cam yer alıyor.

PhoneBuff isimli YouTube kanalı ise Samsung S23 Ultra ve Apple iPhone 14 Pro Max için bir düşme testi gerçekleştirdi. Test boyunca telefonlar, yaklaşık 1,5 metre yükseklikten beton yüzeye bırakıldı. Ancak genel olarak Apple sahiplerini üzecek gibi görünüyor.

İlginizi Çekebilir: Samsung’dan 5 yaşındaki modele güncelleme!

İlk düşme testi sonucunda Samsung sadece bir köşesinde küçük çizik alırken; iPhone’un arkası tamamen paramparça oldu. Sonraki düşüşler, telefonların köşelerinin ve ekranlarının dayanıklılığını test etti. Bunun sonucunda, iPhone 14 Pro Max’in köşelerinin daha sağlam olduğu ortaya çıktı.

Dört tur düşüşten sonra her iki telefonun da çalışır halde kaldığını belirtmek gerekiyor. Ancak fiziksel olarak Samsung Galaxy S23 Ultra, iPhone 14 Pro Max’ten daha iyi durumda. Gorilla Glass Victus 2, Apple’ın Ceramic Shield korumasından daha az hasar almış gibi görünüyor.

YouTube video

Testin resmi sonuçları ortaya koymadığını ve her iki telefonun da tamirden geçmesi gerektiğini belirtmek gerekiyor. Yine de video, amiral gemisi almak isteyen kullanıcılara cihazların dayanıklılığı hakkında fikir veriyor.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşınız.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz