Gmail mobil uygulaması, yıllardır beklenen özelliğe nihayet kavuştu!

0

Google, e-posta hizmeti Gmail’e yeni özellikler eklemek için çalışmalarını sürdürüyor. Yakın zamanda yapay zeka desteği eklenen uygulama, şimdi ise çeviri yapma özelliğine kavuştu. İşte ayrıntılar!

Gmail mobil uygulaması için çeviri yapma özelliği sunuldu!

Günümüzde dünyada yüzlerce insan dili bulunuyor ve her insan bu dillerin çoğunu bilemez. Bu noktada yardımımıza koşan çeviri gibi çeşitli uygulamalar bizlere oldukça yardımcı oluyor.

Gmail mobil uygulaması için çeviri yapma özelliği sunuldu!

Google, dünyanın dört bir yanından pek çok ülkede kullanılabilen Gmail’in mobil uygulamasına çeviri yapma özelliğini nihayet ekledi. Yıllardır beklenen bu işlev, size gelen başka bir dildeki maili kendi dilinize çeviriyor. Bu özellik, zaten halihazırda masaüstü sürümünde bulunuyordu.

İlginizi Çekebilir – ChatGPT’nin paralı özelliği Google Bard’a geliyor!

Google’ın resmi blog sayfasında yayımlanan bir gönderiye göre Gmail uygulamasında çeviri özelliğini kapatmak için devre dışı bırakabilme seçeneğine sahipsiniz. Bununla beraber otomatik olarak çevirme işlevi de bulunuyor.

Gmail mobil uygulaması için çeviri yapma özelliği sunuldu!

Ayrıyeten otomatik bir yana çevirme işlemini manuel olarak da yapabilirsiniz. Bunun için sağ üstteki ek seçenekler anlamına gelen üç nokta simgesine dokunduktan sonra Çevir seçeneğine tıklayabilirsiniz.

Google tarafından paylaşılan bilgilere göre Gmail için çeviri yapma özelliği bütün Android ve iOS kullanıcılarına sunuldu. Bu noktada, henüz güncelleme almamış olabileceğinizi belirtelim. Şirket, bunun 2 hafta sürebileceğini belirtiyor.

Gmail mobil uygulaması için çeviri yapma özelliği sunuldu!

Peki sizler bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Google mobil uygulamasının çeviri özelliğini yararlı buluyor musunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz