Google, Android 14 ile pil ömrünü coşturacak!

1

Akıllı telefonların hayatımıza daha fazla dahil olmasıyla, pil ömrü de kullanıcılar için önemli bir faktör haline geldi. Batarya teknolojisinde dikkat çeken gelişmeler yaşansa da, Google Android 14 Beta 3 ile önemli bir iyileştirme sunuyor. Yazılım devi, karartılmış duvar kağıdı özelliği ile beklenmedik bir noktadan pil ömrünü artırmaya çalışıyor.

Android 14 Beta 3, pil ömrü için duvar kağıdını karartıyor

Android 14 Beta 3’ün Pil Tasarrufu modunda bir dizi yenilikler gözden kaçmadı. Beta 3 kullanıcılarının bildirdiğine göre, mod aktif edildiktne sonra duvar kağıdı otomatik olarak karartılıyor. Ekran parlaklığını sabit tutan, ancak duvar kağıdı karartan bu özellik pil ömrünü artırmayı vadediyor. Pil Tasarrufu modu; soluk duvar kağıdının yanı sıra ana ekrandaki simgeleri daha vurgulu hale getiriyor.

Bu yeni özelliğin dikkate değer yönlerinden biri, Pil Tasarrufu modu etkinleştirildiğinde otomatik olarak çalışması ve kullanıcıdan herhangi bir ek düzenleme istememesi oldu. Soluk duvar kağıdı, özellikle açık tonların olduğu duvar kağıtlarında etkisini gösteriyor ve pilden tasarruf ediyor.

Android 14 Beta 3 ile ikonik tasarım değişiyor!

Yeni özellik dikkat çekici olsa da, Beta 3 ile test edildiğini unutmamak lazım. Yani güncellemenin hala beta aşamasında olduğunu belirtmek gerekiyor.

Google ayrıca Android 14 ile birlikte büyük ekranlı cihazlara yönelik kullanım alışkanlıklarını değiştiriyor. Pixel Fold ve Pixel Tablet’in piyasaya sürülmesiyle birlikte, tasarımda bir dizi yeniliğe gidildi. Buna göre Beta 3 ile mouse imleci çok daha modern bir görünüm kazandı.

YouTube video

Android 14 Beta 3, Pixel model akıllı telefonlar için dağıtılmaya başlandı. Ne yazık ki şu anda erişebilen cihaz sayısı oldukça sınırlı. Kararlı sürüm ile birlikte model yelpazesi artacaktır.

Peki sizler Android 14 pil ömrü özelliği hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


1 Yorum

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz