Google keseyi açtı: Android’de hata bulana 30 bin dolar verecek!

0

Google, Android için yeni hata bulma ödül programı açıkladı. Google tarafından geliştirilmiş birinci taraf Android uygulamalarına dikkat çeken program, Android’deki güvenlik açıklarını belirlemeyi amaçlıyor. Yazılım devi ayrıca güvenlik açıklarını ve hataları keşfeden kullanıcılara 30 bin dolara varan ödüller sunuyor.

Android için yeni hata bulma ödül programı açıklandı

Google, milyonlarca kişi tarafından kullanılan Android sistemindeki ve ayrıca kendi Google uygulamalarındaki hataları gidermek için üçüncü taraf geliştiricilerden yardım almak istiyor. Hata ödül programı öncelikle Google Play Hizmetleri, Google Chrome, Google Cloud, Gmail ve Chrome Uzaktan Masaüstü programlarına odaklanıyor.

Program, Google ile bağlantılı olan şirketlerin geliştirdiği uygulamaları da kapsıyor. Bunlar arasında Developed with Google, Research at Google, Red Hot Labs, Fitbit ve Waymo gibi markalar dahil. Yeni ödül programı aracılığıyla yazılımlarında güvenliği artırmak için geniş bir ağ oluşturmayı hedefliyor.

Google, kullanıcıları dinledi: Android 14, beklenen yeniliği alıyor!

Google’ın yeni hata ödül programı minimum 500 dolardan başlayan ödüllere sahip. Bu ödül katmanı, özellikle saldırgan ve kurbanın aynı ağda olduğu durumları kapsıyor. Google, geliştiricileri veri hırsızlığı veya diğer güvenlik sorunları için bu programa yönlendiriyor.

Programın en önemli ödülleri, uzaktan rastgele kod yürütme açıkları için ayrıldı. İlk üç kademedeki açıklar için 30 binden 20 bin dolara kadar ödüller sunulacağı belirtildi. Ek olarak özellikler ile ilgili hataları bulanlar için 1000 dolara varan ödüller sunulacağını da söyleyelim.

YouTube video

Google, yeni ödül sistemiyle rastgele kod yürütme ve veri hırsızlığına karşı büyük önem verdiğini gösterdi. Programın tamamen İngilizce yürütüleceğini belirtelim. Detaylı bilgi için bu linke gidebilirsiniz.

Peki, siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz