Google’dan yeni reklamlar: Neden iPhone yerine Android kullanmalısınız?

0
android iphone

Google, son zamanlarda iPhone kullanıcılarını Android cihazlara geçmeye ikna etmek için büyük bir çaba sarf ediyor. Bir süre önce Pixel modellerinin iPhone’dan iyi olan yanlarını esprili bir dille anlatan şirket, şimdi de iOS’tan Android’e geçmenin faydalarını vurgulayan bir dizi reklam yayınladı.

iPhone ile Android arasındaki geçiş sandığınızdan daha kolay

Google’ın hazırladığı yeni kampanya beş reklamda oluşuyor. Reklamlar, iPhone kullanıcılarının Apple ekosisteminden ayrılma konusundaki endişelerini ele alıyor. Google’ın da benzer bir ekosisteme sahip olduğuna dikkat çekiyor.

YouTube video

İlk reklamda endişeli iPhone sahipleri Pixel 7 Pro ya da Galaxy S23 Ultra gibi bir Android telefon alıp almamayı tartışırken gösteriliyor. Reklam “Google ile Android’de her şey yolunda” sloganıyla sona eriyor.

Google, yeni Pixel reklamlarıyla iPhone’u hedef aldı!

Diğer reklamlar ise belirli endişeleri doğrudan ele alıyor. Örneğin “Gizlilik ve Güvenlik” başlıklı videoda, bir kullanıcının Pixel 7 Pro’ya geçtiğinde verilerinin nasıl korunacağı anlatılıyor. “Emoji Tepkileri” videosu ise RCS sohbet özellikleri sayesinde Android’de mesajlaşmanın çok daha eğlenceli olduğunu vurguluyor.

Diğer videolar arasında ise “Fotoğrafları Aktar”, “Cihaz Uyumluluğu” yer alıyor. İlk video, fotoğraflarını Galaxy S23 Ultra’ya aktaran bir kullanıcıyı anlatıyor. Diğeri ise parti sırasında Pixel Fold’u Google Nest hoparlörüyle eşleştiren bir kişiyi gösteriyor.

YouTube video

Google’ın bu reklamlar ile temel amacı, iOS kullanıcılarına uygulamalarını, verilerini ve aksesuarlarını Android’e kolayca aktarabileceklerini göstermek. Google, iMessage ve AirDrop gibi popüler iOS özelliklerinin Android’de de benzer çözümlere sahip olduğunu anlatmak istiyor. Şirket, “Değiştir ve Daha Fazlasını Yap” sloganıyla Android’deki özelliklere vurgu yapıyor.

Peki siz Android ve iPhone rekabeti hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında belirtmeyi unutmayın…


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz