Google, yeni Pixel reklamlarıyla iPhone’u hedef aldı!

0

Google, Pixel modellerinin iPhone 14 ailesine kıyasla özelliklerini vurguladığı yeni bir #BestPhonesForever reklam kampanyası başlattı. Reklam videoları, Google cihazlarının avantajlarını esprili bir dille öne çıkarıyorken, Apple’ın eksikliklerini gösteriyor. iPhone ve Pixel’i iki yakın arkadaş gibi anlatan reklamlar, kısa sürede sosyal medyada yankı uyandırmayı başardı.

Google’dan Pixel ve iPhone rekabetini anlatan reklamlar

#BestPhonesForever reklamları, iki marka arasındaki farkları ele alıyor. Google’ın akıllı telefonları; konuşma tanıma ve gelişmiş fotoğraf işleme yetenekleri gibi özelliklere odaklanarak daha yenilikçi özelliklere sahip. Bu özelliklerin çoğu ise Google’ın yapay zeka ve makine öğrenimine olan yatırımlarıyla oluşuyor.

YouTube video

Örneğin, “Plateau” isimli reklamlarda Pixel’in kamera özelliklerine atıf yapılıyor. Photo Unblur, Astrophotography ve Call Assist gibi iPhone’da sunulmayan yeniliklere esprili bir dille yaklaşıyor. Reklam videosu, iMessage’ın mavi baloncukları ve iPhone’un lightning şarj cihazı dışında özelliklere sahip olmadığını ima ediyor.

Google, bir hizmeti daha iptal ediyor! Eski fotoğraflar silinecek

Bir diğer reklam ise güvenliğin önemine vurgu yapıyor. Pixel modelleri, herkese açık Wi-Fi ağlarına bağlandığında kullanıcının gizliliğini korumak için VPN hizmeti sunuyor. “Lifesaver” isimli reklamda, Pixel’in, iPhone dahil olmak üzere diğer cihazlara yönelik ters kablosuz şarj özelliğine dikkat çekiliyor. Google, şarj konusunda da iPhone’a göre avantaj sunduğunu ima ediyor.

Son reklamda ise iPhone’un sınırlamalarına, katlanabilir Pixel Fold modeline vurgu yapılıyor. Reklama göre iPhone, Google’ın “inovasyonlarına” karşı şok oluyor.

YouTube video

Pixel ve iPhone arasındaki rekabeti esprili bir dille ele alan Google, reklamlarıyla sosyal medyada yankı uyandırmayı başardı. Yine de Apple, pazar payı ve marka imajı açısından akıllı telefon pazarına hakim olmaya devam ediyor.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz