Google, popüler uygulamaya karşı uyarıyor! Hemen silin

0

Google, güvenlik endişeleri nedeniyle Android kullanıcılarını uyarıyor. Popüler bir e-ticaret uygulamasının tehlikeli olduğunu söyleyen şirket, Android sahiplerini harekete geçmeye çağırdı. Google ayrıca uygulamayı Play Store’da askıya aldıklarını söyledi. İşte Android için dikkat edilmesi gereken Çin merkezli tehlikeli uygulama.

Popüler e-ticaret uygulaması Google Play’de askıya alındı

Google, Çinli alışveriş uygulaması Pinduoduo’ya karşı harekete geçti. E-ticaret hizmeti, Google Play Store’da askıya alındı. Google ayrıca uygulamanın akıllı telefonlardan kaldırılması konusunda uyardı. Halihazırda iOS için App Store’da erişilebilir olan Pinduoduo’nun aktif olarak 900 milyon kullanıcısı olduğu düşünülüyor.

android tehlikeli uygulama

Google’ın uyarısına yanıt olarak Pinduoduo’dan cevap gecikmedi. Şirketten yeterince detaylı bir bilgi alamadıklarını ifade eden e-ticaret devi, Play Store’daki tüm politikalara uygun olduklarını iddia etti. Şirket, Google’ın yanıtının kesin olmadığını belirterek, uygulamanın kötü niyetli olduğuna dair tüm suçlamaları reddetti.

Android’de yeni mağaza: Microsoft, Google Play’e rakip olacak!

Google, Pinduoduo’yu ele alan güvenlik endişelerini araştırmaya devam ediyor. Bu yüzden, olası risklerden kaçınmak için -erişime açıldığında- uygulamayı yalnızca Play Store’dan indirmenizi tavsiye ediyoruz.

Google’ın bu hamlesi, TikTok’un ulusal güvenlik tehdidi olmakla suçlanmasının hemen ardından geldi. Daha önce Avrupa Birliğindeki birçok politikacı, TikTok’un kullanıcıları gözetlemek için kullanılabileceğini öne sürdü. Birleşik Krallık, Yeni Zelanda ve ABD dahil olmak üzere bazı ülkeler, TikTok’u devlet cihazlarında yasakladı.

Son aylarda Çin hükümetiyle ilişkili olduğu düşünülen uygulamanın ana şirketi ByteDance, kullanıcı verileri konusunda endişe yaratıyor. Yeni Zelanda’nın bu kararı; ABD Başkanı’nın TikTok’la ilgili kararından sonra geldi. Biden, uygulamanın Çin dışındaki bir şirkete satılmasını istiyor.

Siz Android için tehlikeli uygulama hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz