Google’dan bomba yenilikler! Android, beklenen özellikleri aldı

0

Google, önümüzdeki haftalarda Android için birtakım yenilikleri devreye almaya hazırlanıyor. Şirket, Google Mesajlar’dan Wear OS akıllı saatlere kadar uzanan çok sayıda yeni özelliği duyurdu.

Google, Android yenilikleri ile meraklandırdı

Android için en büyük odak alanlarından biri, mesajlaşma uygulaması Google Mesajlar oldu. Yeni güncellemeyle birlikte uygulama, tepkiler ve efektler başta olmak üzere yedi özelliğe kavuşuyor. Kullanıcılar artık fotoğrafları “Photomoji” tepkilerine dönüştürebilecek, emojilere dinamik efektler ekleyebilecek, sesli mesajları duygularla özelleştirebilecek. Uygulama ayrıca grup sohbeti adlarını ve renklerini kişiselleştirmeye izin verecek.

Mesajlar haricinde Google klavyesi Gboard da bazı yenilikler alıyor. Emoji Kitchen özelliğini güncelleyen Google, farklı çıkartmalar oluşturmak için yeni emoji kombinasyonları sunacak.

İlginizi Çekebilir – Firefox, Google Chrome’da yıllardır beklenen özelliği alıyor!

Android TV ise 10 yeni ücretsiz eğlence kanalıyla genişliyor. Halihazırda 100’den fazla kanala sahip olan uygulama, böylece kullanıcılara daha fazla deneyim sunacak.

Akıllı saat cephesinde ise kontrol çeşitliliğine odaklanan geliştirmeler bulunuyor. Buna göre Asistan, önemli günlük bilgiler sağlayan “Bir Bakışta” kısayoluna sahip olacak. Kullanıcılar, saat üzerinden akıllı ev cihazlarını yönetebilecek. Robotik süpürgeler bile Wear OS saatlerden kontrol edilebilecek.

Son olarak, Android için birtakım erişilebilirlik güncellemeleri de sunuluyor. TalkBack yapay zeka destekli açıklama özelliği kazanırken, görüntülü görüşmeler için Canlı Altyazılar ise yeni dilleri desteklemeye başladı.

Mesajlar, giyilebilir cihazlar, TV ve erişilebilirlik alanlarındaki güncellemelerle Google; Android deneyimini artırmayı hedefliyor. Bu özelliklerin önümüzdeki haftalarda devreye alınacağını hatırlatalım.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz