Firefox, Google Chrome’da yıllardır beklenen özelliği alıyor!

1

Mozilla, Android için Firefox tarayıcısına eklenti desteği getirmeye hazırlanıyor. Bir süre önce tarayıcıda resmi olarak eklenti özelliğini test eden Mozilla, Android’deki Firefox kullanıcılarının nihayet uzantı kurabileceği tarihi paylaştı.

Mozilla Firefox için 400’den fazla eklenti desteği

Mozilla tarafından yapılan yeni açıklamaya göre Firefox kullanıcıları, 14 Aralık’tan itibaren 400’den fazla uzantıyı Android uygulamasına yükleyebilecek. Bu, Firefox’un mobil sürümü için uzantı desteğinde büyük bir genişleme anlamına geliyor.

Android uygulamasında şimdiye kadar yalnızca bazı masaüstü eklentileri destekleniyor ve işlevselliği sınırlıydı. Platform daha önce uzantıların güvenlik ve teknik sorunlar yarattığını ifade etmişti, ancak bu sorunlar giderilmiş gibi duruyor.

İlginizi Çekebilir – Bu özelliği duyunca Chrome yerine Firefox kullanmak isteyeceksiniz!

Ağustos ayında Mozilla, Android’de Firefox için açık kaynaklı bir uzantı platformu başlattı. Bu kapsamda geliştiricilere, mobil cihazlar için optimize edilmiş uzantılar oluşturmalarına yardımcı olacak dokümantasyon ve kaynaklar sağladı.

Bu durum ise geliştiricilerden büyük talep gördü. 14 Aralık’tan itibaren Firefox’un eklentiler bölümünde indirilmeye hazır 400’den fazla uzantı yer alacak. Uzantıların reklam engelleyiciden ekran kaydı almaya kadar birçok kategoriye yayıldığını da belirtmek gerekiyor.

Şu anda Firefox’ta birkaç eklenti olduğunu da hatırlatmak gerekiyor. Ancak kullanıcılar, önümüzdeki haftalardan itibaren üretkenlik, gizlilik ve içerik özelleştirmeye odaklanan daha fazla uzantının tadını çıkarabilecek.

Peki siz bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizimle paylaşmayı unutmayın.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


1 Yorum

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz