Google’a Instagram dokunuşu: Aramalar sosyal medyaya dönecek!

0

Google, arama sonuçlarını daha sosyal ve etkileşimli hale getirmek için yeni bir özellik deniyor. Şirket, kullanıcıların Google Arama sayfalarına herkese açık yorumlar bırakmasına olanak tanıyacak yeni bir “Notlar” özelliğini test ediyor. Bu notlar, Instagram Hikayeleri’ne benzer bir tasarıma sahip.

Google Arama, Instagram Hikayeler’ine benzer Notlar alıyor

Google tarafından geliştirilen yeni özellik, tasarım açısından birçok sosyal medya platformunda bulunan “Hikayeler” formatına benziyor. Kullanıcılar belirli arama sonuçları için metin, resim ve çıkartmalarla görsel Notlar oluşturabilecek.

Google Notlar

Aynı terimleri arayan ve bu sayfalara gelen diğer kullanıcılar herkese açık notları görüntüleyebilecek. Ayrıca yararlı ya da ilginç buldukları notları beğenerek veya “kalp atarak” etkileşime geçebilecek.

İlginizi Çekebilir – Google Chrome’da güncelleme var hatası ortaya çıktı!

Google’ın yeni özellik ile arama sayfalarını daha etkileşimli hale getirmek istediği belirtildi. Notlar sayesinde kullanıcıların arama sonuçlarına ipuçları, yorumlar ve yararlı bilgiler bırakmasının önü açılacak.

Potansiyel bir kullanım çeşidi olarak yemek tarifi aramaları örnek gösterildi. Örneğin kullanıcılar, yemek tarifi sitelerine gitmeden önce belirli yemeklerin pişirme ipuçlarını bırakabilecek. Ayrıca e-ticaret platformlarına ürün incelemeleri veya işletme sayfalarında yerel öneriler not olarak eklenebilecek.

Özelliğin nasıl kullanılacağına dair bu videodan fikir edinebilirsiniz:

YouTube video

Notlar özelliğinin henüz test aşamasında olduğunu ve Google tarafından resmi olarak paylaşılmadığını belirtmek gerekiyor. Ancak oldukça kullanışlı olduğunu düşünürsek, önümüzdeki aylarda Android ve iOS’taki Google Labs deneylerinin bir parçası olarak kullanıma sunulması bekleniyor.

Peki siz bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz