Google’dan Android uygulamasına yeni arama yöntemi!

0

Google, arama deneyimini geliştirmek için yeni bir özellik üzerinde çalışıyor. Android için Google uygulamasında görülen yeni özellik “sürükle ve bırak” şeklinde arama yapmayı mümkün kılıyor. Bu, bir aramadan sonra karşınıza çıkan bağlantı, metin ve resimleri de kolayca Google’da aramanıza izin verecek.

Google Arama için “Sürükle ve Bırak” özelliği yolda

Android için Google uygulaması, kullanıcıların arama sonuçlarıyla etkileşim kurmasında yeni yollar sunuyor. “Sürükle ve bırak” olarak adlandırılan yeni deneyim, arama sonuçlarındaki ifadeleri yeniden aramak için oldukça ideal görünüyor.

Sürükle ve bırak arama sonuçlarının kullanımını da oldukça basit. Buna göre bir bağlantıya, metin parçasına veya resme uzun basıldığında, ekranın üst kısmında “Aramayı başlatmak için buraya bırak” şeklinde bir kutu görünecek. Bu özelliğin bağlantılar için kullanışlılığı tartışmalı olsa da, Google Lens ile entegrasyonu dikkat çekiyor.

Google’a rakip olacaktı: Yapay zekalı arama motoru kapatılıyor!

Ayrıca bir Android geliştiricisi ise resimleri arama kutusuna bırakmanın Lens’i açtığını, ancak her zaman arama yapmadığını ortaya koydu. Özellik şu anda Google tarafından erişime açılmadı. Ancak Twitter’dan paylaşım yapan bazı kullanıcılar Android uygulamasında görüldüğünü ifade etti.

Google’ın Search Labs ekibi tarafından yürütülen deneylerin bir parçası olduğu tahmin ediliyor. Bu özelliğin tüm kullanıcılara ne zaman sunulacağı belirsizliğini koruyor.

YouTube video

Google ayrıca Arama’ya daha fazla yapay zeka entegrasyonu sağlıyor. Generative AI (üretken yapay zeka) desteği kazanan arama motoru, ilgili web sitelerinden önce yapay zekaya başvuracak. Böylece kullanıcının özel aramalarına kapsamlı yanıtlar oluşturulabilecek.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz