Google Asistan için tarihi güncelleme! Neler değişecek?

0

Google, bir süredir Android için yapay zeka yenilikleri üzerinde çalışıyor. Kısa süre önce Bard sohbet botunu Asistan’a entegre eden şirketin, şimdi de kapsamlı bir değişiklik üzerinde çalıştığı ortaya çıktı. Google Asistan tamamen Gemini’a geçiş yapabilir.

Google Asistan yerine Gemini geliyor olabilir

Google, geçtiğimiz ay yaptığı bir etkinlik kapsamında Gemini isimli yapay zeka modelini tanıttı. Üç farklı modeli kapsayacak bu yapay zekanın ise Android’e entegrasyonu başlamış durumda. Kaynaklar şu anda “Bard ile Asistan” olarak adlandırılan asistanın “Gemini” olarak isimlendirileceğini öne sürüyor.

Bard ile Asistan, halihazırda Google’ın sohbet botuna dayanıyor. Ancak Google’ın bu isimde bir değişikliğe giderek Gemini’ı temel alacağı söyleniyor. Asistan uygulamasının son sürümünde bulunan ayrıntılar, “Bard” referanslarının “Gemini” ile değiştirildiğini gösterdi.

İlginizi Çekebilir – Google’dan dev hizmet! Artık mesajlarınızı Bard’a yazdırın

Gemini; Google’ın Arama, YouTube ve Gmail gibi hizmetlerindeki yapay zeka özelliklerine güç verecek. Google AI kapsamında geliştirilen bu model, yapay zeka teknolojisini hem yararlı hem de zararsız hale getirmeyi amaçlıyor.

İsim değişikliği gerçekleşirse, kullanıcılara Gemini desteği de sunulmuş olacak. Bu, Android sahiplerinin Google’ın en güçlü yapay zekasına erişme hakkı kazanacağı anlamına geliyor.

Ancak Google henüz resmi bir açıklama yapmadı. Olası bir sürümden önce ismin değişebileceğini unutmamak gerekiyor. Kaynaklar, Gemini markalı yeni güncellemenin önümüzdeki aylarda Pixel cihazlar ile piyasaya çıkabileceğini düşünüyor.

Peki siz bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz