Google’dan dev hizmet! Artık mesajlarınızı Bard’a yazdırın

0

Google, bir süre önce Bard yapay zeka asistanını Gemini isimli yeni modeliyle güncelledi. Çok daha gelişmiş yanıtlar oluşturabilen Bard, bu kapsamda Google’ın farklı hizmetlerine entegre edilmeye başlandı. Görünüşe göre Bard desteği alacak son uygulama Google Mesajlar olacak.

Google Mesajlar’da Bard ile konuşabileceksiniz

Google Mesajlar’da yer alan birtakım kod parçaları, Bard’ın varlığını ortaya çıkardı. Kod adı “penpal” olan yapay zeka desteği, kullanıcılara mesaj yazarken yardımcı olacak.

Google Mesajlar Bard

Google Mesajlar’da yeni bir konuşma başlatılarak aktif hale getirilebilen Bard; ekranın üst kısmında görünen logosuyla mesajlaşmalarda aktif rol alabilecek. Kullanıcılar Bard ile konuşmaya başladığında, yapay zekadan kendileri adına bir mesaj yazmasını, resimleri tanımlamasını, kitap ve yemek tarifleri önermesini isteyebilecek.

İlginizi Çekebilir – Elon Musk şimdi de WhatsApp’a rakip olmak istiyor!

Google’ın verdiği örnekler arasında, Bard’dan patronunuzun hasta olduğunu bildiren bir mesaj hazırlamasını veya elinizdeki malzemelere dayanarak vejetaryen bir yemek hazırlamasını istemek yer alıyor. Kullanıcılar ayrıca yanıtı olumlu veya olumsuz olarak derecelendirerek geri bildirim sağlayabilecek.

Bard’dan gelen yanıtlar normal mesajlar gibi kopyalanabilecek, iletilebilecek veya devam ettirilebilecek. Bu, bir mesaja ne yanıt vereceğinizi bilmediğiniz durumlarda oldukça kullanışlı olacak gibi duruyor.

Gizlilik açısından Google, Bard ile yapılan sohbetlerin uçtan uca şifrelenmediğini belirtiyor. Sohbetler, Google’ın makine öğrenimi modellerinin yanı sıra Bard gibi hizmetleri geliştirmek için kullanılacak. Bu nedenle Bard’ı kullanırken özel veya hassas bilgi vemekten kaçınmalısınız.

Bard desteğinin henüz resmi olarak Google Mesajlar uygulamasına entegre edilmediğinin altını çizmek gerekiyor. Ancak uygulamadaki bu testler, kapsamlı bir güncellemenin yolda olduğunu gösteriyor.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz