Google Asistan ve Samsung Bixby’ye elveda!

0

Microsoft, Android cihazlarda Copilot kullanımı ile mobil yapay zeka asistanı dünyasına büyük bir adım attı. Bazı Android analistleri tarafından tespit edilen beta güncellemesi ise Copilot’a yeni özellikler kazandırıyor. Bunların başında güç düğmesine basıldığında Copilot’un açılması bulunuyor.

Microsoft Copilot Android asistanı oluyor

Microsoft, Android’de Copilot deneyimini artırmak için önemli özellikler üzerinde çalışıyor. Samsung Bixby ve Google Asistan’a doğrudan rakip olacak asistan, çok daha kolay şekilde erişilebilecek. Güç düğmesi veya ekranı aşağıdan yukarıya kaydırmayla açılabilecek.

Google Asistan uzun süredir Android için varsayılan seçenek olarak sunuluyor. Samsung, Amazon ve Microsoft gibi şirketler ise alternatifler sunmaya çalıştı. Ancak şimdiye kadar Copilot, entegre bir seçenekten ziyade bağımsız bir uygulama olarak sunuluyordu.

İlginizi Çekebilir – Google’dan Android’e yapay zeka dokunuşu! İşte yeni özellikler

Beta güncellemesiyle birlikte asistan menüsüne dahil edilmesi, Microsoft’un önemli işler başarmak istediğini gösterdi. Kullanıcılar, yapay zeka tabanlı sorgulama ve görev yönetimi ihtiyaçları için Google Asistan yerine Copilot’u seçebilecek.

Yine de Copilot’un kısayoldan açılması, uygulamanın tamamını başlatıyor. Yani ilk sürümlerde yavaşlık ve entegrasyon sorunları yaşanabilir. Ancak beta testi, Copilot’un doğrudan Android cihazlardaki diğer dijital asistanlara rakip olmak istediğini gösteriyor.

Copilot

Copilot’u diğer asistanlardan ayıran en büyük unsur, GPT-4 tabanlı bir yapay zekaya sahip olması. Pazarın en güçlü sohbet botu olan bu araç, Microsoft’un da öne çıkarmak istediği yeteneklere sahip.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz